Sazka Hry - Pozadí Sazka Hry - Popředí
Úvod

Sazka Hry

Nakoukněte k nám
do kanceláře.
Kancelář Pan Zelený Pan Zelený, 15. 6. 2020 Jak hrát

RTP neboli výherní podíl: Co tenhle údaj vlastně znamená?

RTP může být pro hráče klíčový faktor. Proč? Ovlivňuje totiž jeho dlouhodobé výsledky. Pojďme se podívat, co se vlastně pod touhle zkratkou ukrývá. 😉

RTP ovlivňuje šanci na dlouhodobý úspěch

RTP pochází z tří anglických slov „Return to Player“ a označuje návratnost vkladů hráčů. Každá hra v naší nabídce má svojí vlastní hodnotu a naleznout ji můžete v herním plánu.

Údaj je pouze teoretický a odpovídá dlouhodobému hraní, staticky se bavíme o milionu otoček a více. Neznamená to tedy, že když má hra návratnost 96 %, že ze vsazené stovky si odneseme 96 korun. Casino někdy vyhraje, aby poté mohlo vyplatit někomu parádní výhru.

Proč by se tedy hráči měli koukat do herního plánu? RTP může ovlivnit jejich šance na výhry. Pokud si hráč oblíbí hru s RTP kolem 90 procent, získává o dost horší šanci na dlouhodobé úspěchy.
 

Hry pod dohledem legislativy

Česká legislativa říká, že RTP se musí pohybovat mezi 75 a 100 %, ale obvykle mají online automaty návratnost mezi 95-97 procenty. Nejvýhodnější hrou z nabídky casina Sazka Her je pro hráče mašina 1429 Uncharted Seas, která dlouhodobě vrací neuvěřitelných 98,6 % vkladů.

Další věcí, která hodně rozhoduje o herním zážitku, je volatilita her. Hry s nízkou volatilitou vyplácí výhry častěji, ale výhry jsou menší. Naopak hry s vysokou volatilitou vyplácí jednou za delší dobu vysokou výhru.

Hráči si často pletou volatilitu s šancí na výhru, což je další pojem z herního světa. Převedeno do praxe - výherní automat s šancí na výhru 10 % vyplácí průměrně každou desátou otočku a automat s šancí 25 % průměrně každou čtvrtou. Stejně jako vyhrajete 2 otočky po sobě, můžete také 20 otoček po sobě netrefit nic.

Každá hra v Česku musí být certifikována certifikační laboratoří a klíčovou položkou certifikace je právě ověření, že RTP hry odpovídá údaji výrobce. Dle této certifikace pak Ministerstvo Financí vydává takzvané povolení k provozování, a to pro každou jednotlivou hru. Hodnota RTP se pak v průběhu provozování hry nesmí měnit. To lze pouze s vydáním nové certifikace a následně nového povolení k provozování. Certifikační agentury jsou též ověřovány Ministerstvem financí a podléhají akreditaci.

Reálné RTP na Sazce za květen

V rámci jednoho měsíce nedochází k takovému počtu otáček, aby platilo teoretické RTP, a tak se můžete sami přesvědčit, které online hry se v květnu hráčům vyplatily nejvíce.

Našim hráčům se zadařilo na hrách od NetEntu. Na automatech Jack and the Beanstalk a Golden Grimoire nás dokázali naši hráči porazit a všechny hry skončily s marží v mínusu. Podobně na tom je i Spectra od Thunderkicku. Pro zákazníky ale nejlépe dopadl Midnight Fruit 81 od Apolla.

Naopak pro hráče nedopadly dobře tituly jako je Dead or Alive, Turbo 27 nebo 9 Stars. Tyhle hry by podle staré hráčské pravdy mohly být „nakrmené“ a třeba v červnu vyplatí pár skvělých výher. 😉

Online hry mezi které se řadí i karetní hry jako jsou Blackjack a Královna diamantů nebo ruletu si u nás můžete vyzkoušet zcela zdarma.

A jak to máte vy? Dáváte přednost vzhledu a motivům her, nebo jejich RTP? Máte raději Synot automaty, Kajot automaty nebo hry od jiné firmy?

Kancelář pozadí Kancelář popředí

Mrkněte také na tohle