Hry - Pozadí Hry - Popředí
Úvod

Hry

Kancelář Pan Zelený Pan Zelený, 25. 11. 2020 Jak hrát

Multi Blackjack: První živá hra na Sazka Hrách

Chybí vám výlety do kamenných kasin, kde jste s kamarády zasedli ke stolu s blackjackem a užili si fajn večer? Máme pro vás skvělou zprávu! Na Sazce spouštíme Multi Blackjack! Se svými parťáky nebo s ostatními hráči tak můžete přisednout k jednomu z virtuálních stolů a pobavit se. Tato karetní hra je celosvětově nesmírně populární a dokazuje to i fakt, že je ústředním motivem mnoha hollywoodských filmů. V následujícím článku si představíme základní principy a pravidla hry.
 

Od spuštění hry k rozdání karet

Ve chvíli, kdy hru spustíte, je nejprve potřeba si vybrat, k jakému stolu se usadíte. Na stolech najdete různé limity pro sázky, zahrát si můžete už za 5 korun, je zde ale i možnost rozjet velkou hru, maximální sázka je totiž 100 tisíc. Stoly se liší v časovém limitu, který máte na vaše rozhodnutí. Rozmezí je 10-30 vteřin, nováčkům tedy doporučujeme pomalejší stoly (slow nebo standard), zatímco zkušení harcovníci mohou zasednout ke stolům rychlejším (fast a turbo). Pak už si jen vyberete pozici u stolu a můžete začít hrát. Sázku si navolíte pomocí žetonů, potvrdíte jí a hra může začít.

Oškubejte krupiéra

Blackjack se hraje se 6 balíčky klasických „žolíkových“ karet, které jsou rozdáváné krupiérem z boxu po jeho levé ruce. Každý hráč obdrží 2 karty. Stejný počet karet dostane i krupiér. Ten druhou kartu nechá otočenou lícem dolů. Cílem je, aby byl součet vašich karet co možná nejblíže číslu 21, ale ne přes. Karty 2-10 představují hodnotu, která je na nich uvedená, kluk, královna a král (J, Q, K) se počítají jako desítky a eso (A) můžete počítat jako 1 nebo 11. Vyberete si, co se vám v danou chvíli více hodí. V momentě, kdy obdržíte karty, máte většinou 2 možnosti – nechat si rozdat další kartu (nebo více karet) či zůstat stát. V určitých situacích můžete zvolit další možnosti, které si probereme níže. Pokud si berete další karty a přesáhnete 21, tak prohráváte bez ohledu na to, jakou má krupiér druhou kartu. Buďte tedy ve svých rozhodnutích obezřetní.

Jakmile ukončíte vaše kolo, je řada na krupiérovi. Ten má na rozdíl od vás omezené možnosti. Krupiér může pouze táhnout další kartu nebo stát. Když má součet karet 16 a méně, musí vždy táhnout. V případě, že má 17 a více, musí stát.

Výhry jsou vyplácené v poměru 1:1. Když vsadíte 50 Kč a máte součet karet například 18 a krupiér 17, vyhráváte 100 Kč. V případě, že trefíte blackjack (eso s jakoukoli desítkou -10, J, Q, K), vyhráváte v poměru 3:2. Při sázce 50 Kč dostanete 125 Kč. V případě, že máte s krupiérem stejný součet, nastává remíza a v tom případě jste „na svém“.

Speciální sázky

Jak bylo nastíněno výše, v určitých situacích máte možnosti navíc. Pojďme si je vysvětlit:

Split (rozdělení): Když se vám na ruce sejdou dvě karty stejné hodnoty, můžete je rozdělit. Vsadíte tak na každou kartu zvlášť a také každou kartu zvlášť odehrajete. Pozor na rozdělení es, ke každému esu můžete dostat jen jednu kartu.

Double: V případě, že vaše první dvě karty dávají součet 9, 10 nebo 11, máte ideální výchozí pozici pro to, abyste vyhráli. Můžete se tedy rozhodnout sázku zdvojnásobit. Po zdvojnásobení dostanete pouze jednu kartu. Double můžete použít i při Splitu, nesmí se ale jednat o rozdělení es.

Pojištění: Proti nepříznivému průběhu hry je vždy dobré mít možnost pojištění. Tato možnost je dostupná jen v případě, že má krupiér první kartu eso a má tak velkou šanci na trefení blackjacku. Pojistka funguje tak, že vsadíte polovinu vaší sázky na možnost, že krupiér odkryje blackjack. Pokud

Kancelář pozadí Kancelář popředí

Mrkněte také na tohle