Jak na zodpovědné hraní?

Co pro vás znamená hraní her s rozumem? U nás v Sazce je to přirozená součást zábavy, ve které se můžete ponořit do světa snů. A protože jsme lídrem na trhu loterií, je pro nás samozřejmost jít ostatním příkladem i v oblasti zodpovědného přístupu k hraní. Ať už hrajete kteroukoli hru, je pro nás nezbytné, abyste v ni měli stoprocentní důvěru.
Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti, kontaktujte Linku pomoci: 777 477 877.

Herní limity

Herní limity jsou jedním z nejúčinnějších opatření v oblasti prevence rizikového hraní. Celkem máme 7 limitů, které lze rozdělit do tří skupin: finanční limity, limity délky hraní a limity počtu přihlášení. Můžete si je nastavit všechny, pouze některé z nich a nebo limity vůbec nenastavovat. My v Sazce vám však rozhodně doporučujeme limity si nastavit.

Jak nejlépe nastavit své herní limity?
Dopředu si naplánujte, kolik času můžete a chcete hraním trávit, a podle toho si nastavte časové limity.
Spočítejte si, kolik peněz můžete po odečtení vašich nákladů za hraní utratit, a této částky se držte při nastavování finančních limitů.
Při nastavování limitů počtu přihlášení za kalendářní měsíc vycházejte z vaší skutečné potřeby, nezapomeňte, že přihlášení je nutné i v případě, že se nebudete účastnit hry.
Nezapomeňte, že v případě úpravy herního limitu je hodnota počítána zpětně od 1. dne v daném měsíci, nikoliv od data nastavení.

Průběžně kontrolujte, zda nastavené limity odpovídají vaší aktuální situaci a případně je změňte. Při zpřísnění podmínek je změna provedena okamžitě, při zmírnění od počátku 7. kalendářního dne, jedná-li se o denní limity. U limitů měsíčních se změna projeví od počátku následujícího měsíce, nebo od počátku 7. dne, zbývá-li do konce měsíce měně než 7 dní. Díky této časové prodlevě zabráníme případnému ohrožení zodpovědného hraní sázejících ve chvílích, kdy jsou jejich sebekontrolní mechanismy oslabeny.
Illustrational image - podium Illustrational image - podium
 
 
 
 

Hraj s rozumem

Přistupujte ke hře zodpovědně

Hra by vždy měla být zábavou, nikoli cestou k vyřešení problémů či finančních potíží.
My v Sazce ke hře přistupujeme vždy zodpovědně, proto jsme pro vás vytvořili i speciální web Hraj s rozumem.

Přistupujete i vy ke hře zodpovědným způsobem? Vyplněním krátkého anonymního testu můžete zjistit, jaký jste typ hráče a zda se vaše hraní nepohybuje na hranici rizikovosti. Při zodpovídání otázek prosím uvažujte období posledních 12 měsíců.
Spustit test

Mapa pomoci a rodičovská kontrola

Přestože registrace a přihlášení do herního portálu Sazka.cz neumožňuje účast osob mladších 18 let, nepodceňujte možnosti omezení přístupu svých dětí na stránky nabízející hazardní hry.

Pomocí softwarových nástrojů je možné filtrovat obsah, monitorovat aktivity nebo blokovat určité stránky podle kategorií. Lze využít nástroje, které jsou součástí všech běžných operačních systémů (např. Rodičovská kontrola pro Windows 7 nebo nástroj Rodina ve Windows 10). Jsou dostupné také specializované programy.

Pro více informací můžete navštívit web Bezpečně online.
Hraj s rozumem

Certifikace

V roce 2017 se Sazka připojila k iniciativě mezinárodní loterní asociace European Lotteries a zavázala se ke splnění mezinárodních standardů zodpovědného přístupu. Ty sestávají z komplexního systému pravidel a kontrol jejich dodržování, které potvrzuje nezávislý audit. Sazka tato pravidla úspěšně plní a díky tomu opakovaně získala mezinárodní certifikát zodpovědného hraní EL a současně certifikát zodpovědného hraní WLA nejvyššího stupně.

Více o certifikátech

Časté dotazy


Správné nastavení herních limitů je neúčinnějším nástrojem pro zodpovědné hraní. Díky nim máte kontrolu nad tím, jakou dobu budete hře věnovat a kolik peněz do ní vložíte. Svá sebeomezující opatření můžete kdykoliv upravit. Zpřísnění limitů provedeme s okamžitou platností, zmírnění limitů provedeme nejdříve s účinností od sedmého dne. Díky této časové prodlevě zabráníme případnému ohrožení zodpovědného hraní. 

Stačí navštívit sekci Můj účet a kliknout na Herní limity. Otevře se vám přehled všech limitů a jejich nastavení. Následně si můžete vybrat, který limit si chcete nastavit. Můžete si samozřejmě nastavit všechny, jen je potřeba dávat pozor, aby byla nastavení v souladu. V hraní vás vždy zastaví ten, který je nastaven nejpřísněji.

Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti, kontaktujte Linku pomoci: 777 477 877, nebo se obrátit na společnost Podané ruce o.p.s., Hilleho 1842/5, Černá Pole, 602 00 Brno.

Existuje několik jednoduchých pravidel, která slouží k tomu, aby hraní zůstalo tím, čím má být - bezpečnou zábavou. Tato pravidla tvoří desatero zodpovědného hraní:
1.) Hrajte tak, abyste se bavili. Nikdy nesázejte víc, než můžete, nikdy nesázejte na dluh. K sázení nepoužívejte kreditní kartu.
2.) Nastavte si herní limity.
3.) Sázení vnímejte jako zábavu, nikoli jako prostředek k okamžitému zbohatnutí.
4.) Nehrajte, pokud jste pod vlivem alkoholu, ve stresu nebo v depresi.
5.) Buďte připraveni vyhrát, buďte připraveni prohrát.
6.) Mějte svoji zábavu a vzrušení pod kontrolou – sledujte čas, částky ve hře, výhry i prohry.
7.) Rozhodují náhoda a štěstí, nevěřte trikům, podvodným návodům a systémům.
8.) Studujte jednotlivé hry, jejich výhody a rizika. Vyberte si ty, které vám nejlépe vyhovují.
9.) Sázejte a hrajte pouze tam, kde se hraje legálně, podle jasných a korektních pravidel.
10.) Dbejte zákonů, seznamte se s pravidly příslušné hry a dodržujte je. Dodržujte pravidla sázkové společnosti a herního střediska.