Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

  • Zodpovědné hraní

    Úvod

Co to jsou herní limity?

Na základě nového zákona o hazardních hrách, který je účinný od 1. 1. 2017, si mohou účastníci hazardních her nastavit sebeomezující opatření neboli herní limity. Tyto limity představují jeden z možných přístupů eliminace rizikových faktorů hazardních her.

Herní limity si můžete nastavit při registraci na Sazka.cz a také při každém dalším přihlášení v sekci Můj účet. Sebeomezující opatření lze rozdělit do tří skupin: finanční limity, limity délky hraní a limity počtu přihlášení. Můžete si nastavit jak všechny limity (celkem 7 herních limitů), tak jen některé z nich a nebo limity vůbec nenastavovat. Pokud si nastavujete více limitů zároveň, dejte prosím pozor, abyste je nastavili ve vzájemném souladu. Vaši hru vždy zastaví limit, který jste nastavili nejpřísněji.

Pokud využijete možnosti nastavení herních limitů, nebude vám následně umožněna hra nad rámec tohoto limitu. Svá sebeomezující opatření však můžete kdykoliv upravit, změnu provedeme pouze na vaši žádost. Pokud si přejete omezení zpřísnit, provedeme změnu do 24 hodin. Pokud chcete omezení zmírnit, změnu provedeme nejdříve s účinností od sedmého dne. Díky této časové prodlevě zabráníme případnému ohrožení zodpovědného hraní sázejících ve chvílích, kdy jsou jeho sebekontrolní mechanismy oslabeny.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Druhy herních limitů

1

Počet přihlášení za jeden kalendářní měsíc

Tímto limitem omezíte počet přihlášení do svého účtu na Sazka.cz za jeden měsíc. Upozorňujeme, že do limitu se počítají všechna přihlášení, tedy i přihlášení poté, co jste automaticky odhlášeni pro nečinnost.
2

Doba přihlášení za den

Tímto limitem omezíte dobu, po kterou budete přihlášeni do svého účtu na Sazka.cz. Jakmile tato doba uplyne, systém vás automaticky odhlásí. Do limitu se počítá veškerý čas strávený na Sazka.cz, i když se několikrát za den přihlásíte a odhlásíte.
3

Pauza po odhlášení

Tímto limitem nastavíte dobu, během které nebudete mít možnost si po svém odhlášení a následném přihlášení vsadit v žádné hře. Systém vám dovolí přihlásit se do svého účtu na Sazka.cz a například zkontrolovat svou výhru nebo si vybrat své peníze, sázení ovšem nebude povoleno.

Příklad: Nastavíte si limit na 120 minut. Po odhlášení ze svého účtu vám systém následujících 120 minut sice dovolí se přihlásit a dělat běžné úkony (např. zkontrolovat si výhru, vybrat si peníze), ale nedovolí vám vsadit si v žádné nabízené hře.
4

Výše sázek za den

Tímto limitem omezíte maximální částku, kterou budete moci vsadit za jeden den. Doporučujeme tento limit nastavit ve výši, která odpovídá minimálně součtu všech vašich běžně podávaným sázek do oblíbených her.

Příklad: Pokud pravidelně sázíte plnou Sportku za 220 Kč a 4 sloupečky Eurojackpotu za 240 Kč, doporučujeme nastavit tento limit na minimálně 500 Kč.
5

Výše sázek za kalendářní měsíc

Tímto limitem omezíte maximální částku, kterou budete moci vsadit za jeden kalendářní měsíc. Doporučujeme tento limit nastavit ve výši, která odpovídá minimálně součtu všech vašich  běžně podávaným sázek do oblíbených her za jeden měsíc. Upozorňujeme, že pokud jste nastavili i denní limit výše sázek, měly by oba limity být ve vzájemném souladu. Vaši hru vždy zastaví limit, který jste si nastavili nejpřísněji.

Příklad: Pokud je váš denní limit nastaven na 500 Kč, váš měsíční limit by se měl pohybovat na úrovni 500 krát počet dní, kdy chcete hrát v jednom kalendářním měsíci.
6

Čistá prohra za den

Tímto limitem omezíte maximální částku své čisté prohry za jeden den. Čistou prohrou za jeden den se rozumí rozdíl mezi vašimi sázkami, které jsou vyhodnoceny týž den, a výhrami z nich. Sázky, které jsou vyhodnoceny v jiném dni se do tohoto limitu ze zákona nezapočítávají.

Příklad: Pokud si vsadíte hru Sportka za 220 Kč a ještě tentýž den je slosování a vyhrajete 90 Kč, vaše čistá prohra je 130 Kč. Pokud by však losování proběhlo až následující den, vaše čistá prohra je 0 Kč.
7

Čistá prohra za kalendářní měsíc

Tímto limitem omezíte maximální částku své čisté prohry za jeden kalendářní měsíc. Čistou prohrou za jeden měsíc se rozumí rozdíl mezi vašimi sázkami, které jsou vyhodnoceny tentýž měsíc, a výhrami z nich. Sázky, které jsou vyhodnoceny v jiném měsíci se do tohoto limitu ze zákona nezapočítávají. Upozorňujeme, že pokud jste si nastavili i denní limit čisté prohry, měly by oba limity být ve vzájemném souladu. Vaši hru vždy zastaví limit, který jste si nastavili nejpřísněji.
 
Příklad: Pokud si vsadíte hru Sportka za 220 Kč a ještě tentýž měsíc je slosování a vyhrajete 90 Kč, vaše čistá prohra je 130 Kč. Pokud by však slosování proběhlo až následující měsíc, vaše čistá prohra je 0 Kč.

Test zodpovědného hraní

Otázka 1/10

1. Strávili jste někdy 10 dní v kuse přemýšlením o hazardních hrách včetně plánování budoucích příležitostí pro hazardní hraní, vymýšlení strategií sázení a hledání způsobů, jak vyhrát peníze?

2. Navýšili jste někdy svou sázku z důvodu, abyste “zkusili své štěstí” nebo získali zpět peníze, které jste před tím prohráli?

3. Když jste se pokusili ukončit nebo omezit hazardní hraní, cítili jste se podrážděně, depresivně nebo znuděně?

4. Zapříčinila vaše špatná nálada někdy během posledních 12 měsíců rozhodnutí, že skončíte s hazardním hraním?

5. Je důvodem pro hazardní hraní to, abyste unikli ze svých osobních problémů nebo hledali úlevu od nepříjemných pocitů jako například pocit viny, úzkost, bezmoc, deprese?

6. Rozhodli jste se někdy poté, kdy jste prohráli několikrát za sebou, pokračovat ve hře jen proto, abyste získali zpět své peníze?

7. Lhali jste někdy o tom, jak často hrajete nebo kolik jste prohráli?

8. Ukradli jste někdy peníze nebo zastavili svůj majetek kvůli získání finančních prostředků pro hazardní hraní?

9. Zapříčinilo hazardní hraní problémy ve vašem osobním životě, mělo vliv na vztahy s vašimi přáteli, rodinou a blízkými nebo negativně ovlivnilo vaše pracovní výkony?

10. Zapříčinily vám hazardní hry někdy dluh tak vysoký, že jste žádali o půjčení peněz rodinu, přátele, úvěrové instituce nebo kohokoliv dalšího?

ANO

NE

Neodpověděli jste na žádnou otázku ANO. Chováte se tedy při hazardním hraní zodpovědně. Přesto si dávejte pozor a sledujte při hraní své chování a pocity.

Na 1 - 3 otázky jste odpověděli ANO. Riskujete tak, že v budoucnu budete mít problém s hazardním hraním. Zvažte své pokračování v hazardním hraní, případně se poraďte s adiktologem.

Na 4 či více otázek jste odpověděli ANO. Pravděpodobně pro vás hazardní hraní představuje riziko. Při problémech důrazně doporučujeme kontaktovat adiktologa.

Upozornění: Tento test není formou odborné diagnózy. Pokud máte o diagnózu zájem, doporučujeme vám navštívit odbornou adiktologickou instituci nebo specializované klinické zařízení.

Kontakt na adiktologa

CELÝ SEZNAM INSTITUCÍ

Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In o.p.s.  

Centrum následné péče 

Adresa:

Kobrova 10, Praha 5 150 00 

Tel.:

257326080 

Email:

cnp@dropin.cz 

www:

www.dropin.cz

Denní psychoterapeutické sanatorium "Ondřejov" s.r.o. 

Oddělení pro léčbu závislostí 

Adresa:

Klánova 62, Praha 4 147 00 

Tel.:

241442793 

Email:

pszavislosti@ondrejov.cz 

www:

www.ondrejov.cz

Společnost Podané ruce, o.p.s.  

Terapeutické centrum, pobočka Prostějov 

Adresa:

Vrahovická 83, Prostějov 798 11  

Tel.:

77916267 

Email:

  

www:

gambling.podaneruce.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookie. Rozumím
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět