Co to jsou herní limity?

Na základě nového zákona o hazardních hrách, který je účinný od 1. 1. 2017, si mohou účastníci hazardních her nastavit sebeomezující opatření neboli herní limity. Tyto limity představují jeden z možných přístupů eliminace rizikových faktorů hazardních her.

Herní limity si můžete nastavit při registraci na Sazka.cz a také při každém dalším přihlášení v sekci Můj účet. Sebeomezující opatření lze rozdělit do tří skupin: finanční limity, limity délky hraní a limity počtu přihlášení. Můžete si nastavit jak všechny limity (celkem 7 herních limitů), tak jen některé z nich a nebo limity vůbec nenastavovat. Pokud si nastavujete více limitů zároveň, dejte prosím pozor, abyste je nastavili ve vzájemném souladu. Vaši hru vždy zastaví limit, který jste nastavili nejpřísněji.

Pokud využijete možnosti nastavení herních limitů, nebude vám následně umožněna hra nad rámec tohoto limitu. Svá sebeomezující opatření však můžete kdykoliv upravit, změnu provedeme pouze na vaši žádost. Pokud si přejete omezení zpřísnit, provedeme změnu ihned. Pokud chcete omezení zmírnit, změnu provedeme nejdříve s účinností od sedmého dne. Díky této časové prodlevě zabráníme případnému ohrožení zodpovědného hraní sázejících ve chvílích, kdy jsou jejich sebekontrolní mechanismy oslabeny.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+ 

Druhy herních limitů

 • 1

  Počet přihlášení za jeden kalendářní měsíc

  Tímto limitem omezíte počet přihlášení do svého účtu na Sazka.cz za jeden měsíc. Upozorňujeme, že do limitu se počítají všechna přihlášení, tedy i přihlášení poté, co jste automaticky odhlášeni pro nečinnost.

 • 2

  Doba přihlášení za den

  Tímto limitem omezíte dobu, po kterou budete přihlášeni do svého účtu na Sazka.cz. Jakmile tato doba uplyne, systém vás automaticky odhlásí. Do limitu se počítá veškerý čas strávený na Sazka.cz, i když se několikrát za den přihlásíte a odhlásíte.

 • 3

  Pauza po odhlášení

  Tímto limitem nastavíte dobu, během které nebudete mít možnost si po svém odhlášení a následném přihlášení vsadit v žádné hře. Systém vám dovolí přihlásit se do svého účtu na Sazka.cz a například zkontrolovat svou výhru nebo si vybrat své peníze, sázení ovšem nebude povoleno.

  Příklad: Nastavíte si limit na 120 minut. Po odhlášení ze svého účtu vám systém následujících 120 minut sice dovolí se přihlásit a dělat běžné úkony (např. zkontrolovat si výhru, vybrat si peníze), ale nedovolí vám vsadit si v žádné nabízené hře.

 • 4

  Výše sázek za den

  Tímto limitem omezíte maximální částku, kterou budete moci vsadit za jeden den. Doporučujeme tento limit nastavit ve výši, která odpovídá minimálně součtu všech vašich běžně podávaných sázek do oblíbených her.

  Příklad: Pokud pravidelně sázíte plnou Sportku za 220 Kč a 4 sloupečky Eurojackpotu za 240 Kč, doporučujeme nastavit tento limit na minimálně 500 Kč. Pokud v daném dni vyhrajete, na limit to nemá vliv. K sázení vám do konce dne zbyde 40 Kč.

 • 5

  Výše sázek za kalendářní měsíc

  Tímto limitem omezíte maximální částku, kterou budete moci vsadit za jeden kalendářní měsíc. Doporučujeme tento limit nastavit ve výši, která odpovídá minimálně součtu všech vašich běžně podávaných sázek do oblíbených her za jeden měsíc. Upozorňujeme, že pokud jste nastavili i denní limit výše sázek, měly by oba limity být ve vzájemném souladu. Vaši hru vždy zastaví limit, který jste si nastavili nejpřísněji.

  Příklad: Pokud je váš denní limit nastaven na 500 Kč, váš měsíční limit by se měl pohybovat na úrovni 500 krát počet dní, kdy chcete hrát v jednom kalendářním měsíci.

 • 6

  Čistá prohra za den

  Rozdíl mezi vašimi sázkami a výhrami za jeden kalendářní den. Tímto si nastavíte limit peněz, které si chcete dovolit prosázet za jeden den. Do limitu se počítají sázky do všech loterií, online losy, kurzové sázky Sazkabet i Sazka Hry.

 • 7

  Čistá prohra za kalendářní měsíc

  Rozdíl mezi vašimi sázkami a výhrami za jeden kalendářní měsíc. Tímto si nastavíte limit peněz, které si chcete dovolit prosázet za jeden měsíc. Do limitu se počítají sázky do všech loterií, online losy, kurzové sázky Sazkabet i Sazka Hry.