Sazka Hry - Pozadí Sazka Hry - Popředí
Úvod

Sazka Hry

Nakoukněte k nám
do kanceláře.
Kancelář Pan Zelený Pan Zelený, 5. 3. 2020 Jak hrát

Slovníček casino hráčů

Na online automatech a v jejich recenzích, které si můžete v naší kanceláři přečíst, čeká na hráče velké množství různých názvů a cizích slov. Ztrácíte v nich už přehled? V tom případě se vám bude hodit náš slovníček, který vám objasní všechny pojmy.

Všechny pojmy přehledně

Válec automatu: Hry se obvykle dělí na troj, čtyř a pětiválcové automaty. Válcem se označuje sloupec symbolů. Řádek je potom řada.

Výherní linie: Výherní linie je pomyslná řada, která vede zleva doprava a skládají se na ní výherní kombinace. Každá hra je má nastavené jinak a liší se i jejich počet. Obvykle jich je mezi 15-25.

Existují ale i hry, které nemají pevně dané výherní linie a k zisku výhry stačí mít stejné symboly kdekoliv na válcích vedle sebe. Tyhle výherní automaty, pokud mají 4 válce, se označují číslem 81. Pokud mají válců 5, označují se #243, u tříválce je to 27.

Výherní kombinace: Obvykle se počítají zleva doprava. Kombinace bývají tvořeny 3 symboly, ačkoliv některé hry vyplatí výhru už u 2 lukrativnějších symbolů ve výherní linii.
V naší nabídce jsou ale i online sloty jako Starburst nebo Magicious, které mají výherky i zprava.

WILD: Symbol, který nahrazuje všechny běžné symboly tak, aby došlo k vyplacení co největší výhry. V některých hrách může WILD (česky žolík) třeba ještě zdvojnásobit zisk. Většinou WILD ale nenahrazuje symbol Scatter.

Scatter: Přesná funkce Scatteru se na automatech liší. Obecně ale lze říct, že vždy spouští bonusovou hru nebo free spiny. Přesné podmínky zisku bonusovky nebo free spinů má každá hra jiné. (Někde se musí scattery nacházet na konkrétním válci nebo konkrétní výherní linii, někde stačí získat třeba 3).

Free spiny: Volné otočky zdarma, které získáte ve hře za určitou kombinaci symbolů – nejčastěji 3x scatter (symbol Bonus). Jejich počet se liší hra od hry a dost často závisí na počtu scatterů, kterými jste je získali (za více scatterů je více free spinů zdarma). Na některých herních automatech je možné získat další otočky zdarma během bonusové hry.

Re-Spin: Na některých automatech probíhá nová otočka, která je jako odměna za výherní sázku anebo bývá třeba podmíněná symbolem WILD. Během re-spinů často dochází k funkci Sticky.

Sticky: Funkce Sticky znamená zaseknutí (zmrazení) symbolů na pozicích. Při trefení vítězné kombinace, se válce výherního automatu roztočí znovu. Symboly, které tvoří vítěznou kombinaci, ale zůstávají na svých místech a v dalších re-spinech se výherní linie mohou dál a dál rozšiřovat. K ukončení Sticky dochází buď s koncem bonusové hry anebo tím, že už nepřijde žádné rozšíření výherní linie.

Expanding: v určitých výherních kombinacích dojde k rozšíření symbolu vertikálně přes všechny řady, často má ještě doplňkovou funkci. (Například funkce „expansion“ u hry Arcader kdy roztažený symbol má podobu symbolu tak, aby vytvořil výherní kombinaci; nebo funkce roztažení symbolu WILD u hry Starburst, která zároveň spustí funkci Re-Spin)

Sticky WILD: Sticky Wild je kombinace funkcí WILD a Sticky. Objevuje se obvykle v bonusových kolech her a pokud se někde na válcích vyskytne symbol WILD, zůstává až do konce bonusu ve všech otočkách na svém místě a funguje jako běžný WILD (nahrazuje všechny běžné symboly).

Expanding WILD: Kombinace funkcí Expanding a WILD. Symbol Wild se roztáhne přes všechny řady na daném válci a každá tato pozice funguje jako normální WILD.

Walking WILD: symbol WILD „cestuje“ zprava doleva. Bud dokud „nevycestuje“ z válce nejvíce vlevo, nebo dokud se při každé otočce vytvoří výherní kombinace. (Příklad: Jack and the Beanstalk, kde cestuje dokud nevycestuje, nebo Narcos, kde cestuje, dokud se tvoří výherní kombinace).

Exploding Wild: Symbol wild po vyhodnocení výherních kombinací exploduje a zničí přilehlé symboly. Většinou pak dojde k doplnění symbolů pomocí funce Avalanche, nebo k respinu. (příklad Esqueleto Explosivo, Frog Grog).

Autospin: Funkce, díky které nemusíte jednotlivé spiny sami roztáčet. Před zahájením funkce autospin si vyberete, kolik spinů chcete automaticky odehrát. V průběhu autospinu lze kdykoli tuto funkci zastavit.

Jackpot: Hry od studia Apollo mají i Jackpoty. Ty mají různé úrovně, čímž se liší pak i jejich hodnota. Jackpoty může mít bud jednotlivá hra, nebo více her může sdílet jakcpot.

Mystery symbol, Mystery game, Mystery funkce: Cokoli, co je naprosto náhodné a objeví se bez návaznosti na to, co se ve hře odehrálo. (Příklad: Mystery Game ve Frog Grog, víla v Red Riding Hood, „motýlci“ v Jungle Spirit).

RTP: V procentech určuje, jaká je návratnost vkladů hráčům. Pokud má hra 96 % RTP, vrátí hráčům 96 % všech vkladů.

Kancelář pozadí Kancelář popředí

Mrkněte také na tohle