Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Za skvělý hamburger dostal spropitné 170 tisíc korun

Za skvělý hamburger dostal spropitné 170 tisíc korun

Jednoho letního dne, vloni v červnu muž jménem Clifford Luther prožíval den jako každý jiný. Pracoval v rychlém občerstvení, vyřizoval standardní objednávku a zákazníkovi připravil burger s hranolky.

Přečtěte si také: Ukrytý tiket v knize přinesl na Vysočinu přes 14 milionů

O dva dny později se spokojený zákazník vrátil do restaurace a vypsal Cliffordovi šek na 10 tisíc kanadských dolarů, v přepočtu zhruba 170 tisíc korun. „Věděl jsem, že děláme dobré burgery i hranolky, ale že by byly až tak dobré, to mi přišlo divné,“ řekl v interview šťastně obdarovaný muž.
 

Výherce rozdává, kudy chodí

Kdo byl tím záhadným dárcem, se ukázalo záhy. Byl to loterní milionář Bob Erb, který v národní loterii Lotto Max Jackpot trefil hlavní cenu 25 milionů kanadských dolarů (425 milionů korun). To bylo už v roce 2012 a ze své výhry dával peníze potřebným.

Daroval potravinovým bankám, skupinám seniorů a místním hasičům. Pomohl dvaceti lidem z rodného města, aby si mohli zaplatit zubní ošetření, které potřebovali, ale nezbývaly jim na něj peníze.
 

Vysoké spropitné daroval kvůli nemocné dceři 

bob-erb,-zdroj-CTV-news-Vancouver.jpeg

Prodejce z rychlého občerstvení, pan Luther řekl během servírování večeře výherci, že jeho pětadvacetileté dceři, která žije tisíc mil daleko, právě diagnostikovali rakovinu. O tom, že má tu čest hovořit s multimilionářem, vůbec netušil.

„Před čtyřmi lety jsem přišel o syna, vím, jaké to je prožívat tohle drama jako rodič,“ řekl výherce Erb. „Během cesty domů jsem si říkal, že se vrátím a dám tomu muži peníze, aby mohl navštěvovat svou dceru,“ dodal.
 

Díky výhře v loterii může dělat dobré skutky

A dál už ten příběh znáte… Výherce se vrátil, objednal si burger a zatímco se maso grilovalo, požádal prodejce o pero. Vypsal mu šek a nechal ho na stole. Luther se podíval na šek, kde bylo deset tisíc kanadských dolarů, a nevydal ze sebe ani hlásku, jen nevěřícně rozhodil rukama.

Výherce Erb stále pracuje na částečný úvazek, ale ze své výhry obdaroval rodinu, přátele i potřebné ve svém okolí. „Pokud máte dost peněz na to, abyste nakrmili sami sebe, pomáháte ostatním,“ říká s naprostou samozřejmostí.

A co vy, až vyhrajete, budete pomáhat ve svém okolí? Vsaďte si třeba Sportku na tomto odkazu.

Autor fotografií: Edvard Franklin, Unsplash, CTV News Vancouver

Přečtěte si také