Řidič kamionu vyhrál v loterii téměř 30 milionů. Dál chodí do práce

Před třemi lety vyhrál téměř 30 milionů korun. S manželkou si koupili nové auto a odjeli na dlouhou dovolenou na Maledivy. Nakonec se ale britský milionář vrátil zpátky do práce. Proč se tak rozhodl?

Přečtěte si také: Sportka mu dala dárek k narozeninám, Kolo štěstí přidalo 100 000 Kč


Řidič kamionu Steve Schiltz vyhrál v roce 2019 milion liber, což je v přepočtu necelých 30 milionů korun. Štěstí mu přinesla loterie Euromillions, kam muž vsázel pravidelně dlouhá léta. Část peněz manželé investovali do budoucnosti svých šesti dětí a čtyř vnoučat. S manželkou si koupili nové auto a odjeli na dovolenou na Maledivy.
 

Vraťte se za volant

Schiltz se však rozhodl vrátit zpátky k původní profesi, když na podzim 2021 dostal dopis od britské vlády. S pandemií covidu-19 byl v Británii akutní nedostatek řidičů nákladních vozů, a vláda proto požádala lidi s potřebným řidičským oprávněním, aby pomohli. 

Milionář Schiltz výzvu vyslyšel, před svými kolegy ale své jmění zatajil. „Stal se ze mě klíčový pracovník, a tak jsem dlouho neváhal. Byl jsem rád, že mohu pomoci. Je skvělé být zpět v práci. Navíc to znamená, že peníze z našeho bankovního účtu nemizí, ale naopak tam přibývají,“ řekl Schiltz.
 

Sázejí dál kvůli charitě

S prací nepřestala ani jeho manželka Lesley, která působí jako školitelka ve zdravotnictví a sociální péči na volné noze. Webu The Mirror řekla, že má svou práci příliš ráda na to, aby s ní přestala. Jen si snížila úvazek na čtyři dny v týdnu.

Manželé sice už jednou vyhráli, ale sází dál. Pokud by se na ně štěstí usmálo podruhé, výhru chtějí věnovat charitativním organizacím.

Milujete svoji práci natolik, že byste se jí nedokázali vzdát, i kdybyste už pracovat nemuseli? Můžete to zjistit, když si vsadíte a štěstí se na vás usměje stejně jako na tento britský pár. Naším tipem je Sportka, kde už dneska večer můžete vyhrát opravdu velký balík.

Vsaďte si Sportku z pohodlí domova na pár kliknutí.

Přečtěte si také