Nepůjčujte blízkým a nedávejte výpověď. Co nedělat, když vyhrajete v loterii?

Na velkou výhru v loterii se můžete připravovat celý svůj sázkařský život, přesto když přijde, oněmíte úžasem. Proto je dobré disponovat alespoň nějakým návodem, jak se v takové situaci zachovat. Zde je několik tipů, co určitě nedělat.

Přečtěte si také: Sportka tvoří nejvíc milionářů. Jakými proměnami prošla a jaká čísla padají nejčastěji?


O svém výhře neříkejte na potkání, nenaleťte podvodníkům a než začnete dělat zásadní životní změny, vše si dobře rozmyslete. Tady je 5 rad, co dělat, až dneska večer vyhrajete ve Sportce desítky milionů.
 

1. Nevyprávějte o své výhře svému okolí

Manželce či manželovi se samozřejmě pochlubit můžete. I několik nejbližších přátel informaci o vaší výhře skousne. Co byste ale rozhodně dělat neměli, je troubit o získaných milionech na sociálních sítích. Je znám případ, kdy jistý muž podobnou hloupost udělal a zanedlouho jej stovky lidí pronásledovaly s prosbou o půjčky a dary.
 

2. Nedávejte výpověď v práci

I když budete velmi bohatí, budete potřebovat nějakou činnost, kterou se zabavíte a která vám pomůže neutratit všechny peníze najednou. Můžete pracovat například jen na částečný úvazek nebo si vzít pouze delší dovolenou, kde si rozmyslíte, co ve svém životě chcete dělat dál.
 

3. Nepůjčujte peníze svým blízkým

Naučte se říkat rodině a přátelům ne. Pořádek, a zvláště v penězích, dělá přátele a půjčky v rodině nevěstí nic dobrého. Pokud chcete blízkým pomoci, zvažte, zda jim raději nedat nějaký dárek či jim třeba přispět na vzdělání nebo bydlení. Je to mnohem lepší varianta než každý měsíc odškrtávat splátkový kalendář.
 

4. Nenaleťte podvodníků

Pokud jste nebyli dobří investoři před výhrou, nebudete ani po ní. Lidé se na vás budou nejspíše obracet, abyste investovali do jejich podnikání. Než se do toho pustíte, měli byste se určitě poradit s odborníkem.
 

5. Neutraťte všechno najednou

Udělejte si radost, kupte si něco, po čem dlouho toužíte, myslete však i na pozdější časy a neutraťte všechno najednou. Zkuste si třeba stanovit částku, kterou měsíčně můžete maximálně utratit.

Nikdy nevíte, kdy Sportka vyjde i vám! Na losování držíme palce a pokud to vyjde, už dneska večer začnete řešit jak naložíte s rozumem s částkou 60 milionů. Vsadit si můžete klidně i online.

 

Přečtěte si také