Nejdražší pero na světě stojí majlant. Kolik za něj dáte a proč je tak drahé?

Tradiční německý výrobce luxusních psacích potřeb Montblanc představil nejdražší pero na světě. Jeho cenovka ukazuje částku 2,4 milionů eur, tedy v přepočtu skoro 59 milionů. Co je na něm tak jedinečného?

Přečtěte si také: Pan Pavel si na Kole štěstí vytočil fantastický dárek k narozeninám. Novou Fabii!


Podnětem pro tvorbu nejdražšího pera na světě byl historický Řím. Jeho tvůrci se nechali inspirovat mimo jiné i zcela jedinečnými freskami, které zdobí rezidenci v Karallových lázních. Jméno mu pak dal jeden ze sedmi římských kopců – Monte Celio – ležících na východ od řeky Tibery.
 

800 výrobců jediného pera

 
 

S úctou ke zdejším tvůrcům keramiky vznikl v dílně tradičního výrobce psacích potřeb unikát, na němž se podílelo až na 800 řemeslníků.

Dominantou pera je obří diamant o váze téměř 12 ct. Je to nejčistší diamant, který kdy byl do pera zasazen, a vybrousit jeho 53 faset do tvaru hvězdičky a zasadit na vršek víčka trvalo celých osm let. Ne že by to bylo tak složité, ale vymyslet to byl docela oříšek.
 

1500 diamantů a safírů


Tělo pera dále zdobí 1500 diamantů a růžových safírů. Největší ze safírů (o velikosti 0,45 karátů) je umístěn na klipu pera. Hrot stejně jako u jiných per Montblanc je zlatý a ručně vybroušený.

Cena tohoto světového unikátu byla stanovena na 2,4 milionu eur, čímž se stal tím nejdražším perem na světě vůbec. Vyroben byl pouze jeden kus.
 

V Eurojackpotu hrajeme o miliardy!

Chtěli byste mít takové pero ve sbírce? Pokud vám to dneska vyjde v Eurojackpotu, můžete si zápisky dělat právě takovým či jiným unikátním psacím nástrojem. A vlastně si ani nevšimnete, že vám z účtu částka za pero odešla - právě hrajeme o víc než 2,5 miliardy korun.

Svoji vstupenku do losování navíc získáte jednoduše na pár kliknutí.

Držíme palce!

Autor fotografií: Archiv výrobce.

Přečtěte si také