Sportka tvoří nejvíc milionářů. Jakými proměnami prošla a s jakými čísly máte největší šanci na výhru?

Sportka je už dlouhé roky nejoblíbenější loterií u nás a příležitostně si ji dnes zahraje zhruba polovina naší dospělé populace. Nebude tedy jistě žádným překvapením, že si každoročně drží největší podíl nově vytvořených milionářů.

Přečtěte si také: Letošní rekord Sportky pokořen! Na Karlovarsko míří 155 milionů


Letos na jaře oslavila své šedesáté páté narozeniny. Její úplně první slosování proběhlo 22. dubna 1957 na Velikonoční pondělí a byla historicky druhou loterií, kterou Sazka nabízela. V té době se hrálo o maximální  výhru 40 000 Kč a pod každým číslem na tiketu se skrýval název nějakého sportu. Například číslo 14 představovalo kopanou, 19 hokej a 35 skoky na lyžích. Právě od sportovních odvětví pochází i samotný název – Sportka.
 

Je libo 400 milionů?

Dnes už sportovní disciplíny na tiketu nenajdete, to ale není jediná změna, kterou loterie prošla. V roce 1965 do slosování přibyl druhý tah a v roce 1993 došlo k zavedení jackpotu, díky němuž se nevyhrané peníze převádí do dalšího slosování, a v roce 2010 byl navíc přidán Superjackpot.

Nejvyšší výhra v historii Sportky padla 3. listopadu 2013. Tehdy si manželé z Chrudimska vsadili na náhodný tip a na účtu jim přistálo bezmála 400 milionů korun. Druhá nejvyšší výhra z roku 2019 dosáhla na téměř 251 milionů.

Letošní rekordmani pocházejí z Karlovarska. Na konci srpna trefili Superjackpot a vyhráli přes 155 milionů korun.
 

Tahle čísla se vyplácí!

Nejčastěji sázenou kombinací je šestice od jedné do šestky a násobky čísla sedm. Hráči si prý také rádi sázejí na obrazce, které dobře vypadají na tiketu. Sázející většinou věří raději vlastním číslům, ze statistik ovšem vyplývá, že šance na výhru je u náhody i vlastního výběru půl napůl. Zajímavé přitom je, že v historii Sportky se vylosovaná šestice opakovala pouze jednou.

Nejčastěji losované číslo v první tahu je 47, v druhém pak 12. Nejméně losované v prvním tahu je číslo 45, ve druhém se jedná o 43. Tohle číslo je přitom paradoxně nejčastěji tažené číslo obecně, vylosováno bylo už více než 600krát. V četnosti dále vede 47, 36, 6 a 18.
 

Vyhrajte i vy

Ani teď Sportka rozhodně nehodlá zpomalovat. Máte stejný elán? Stačí si dojít pro tiket na jednu z prodejen s nabídkou Sazky nebo si svou vstupenku do slosování koupit online.

Přečtěte si také