Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Dělník celý život poctivě pracoval, těsně před důchodem vyhrál miliardy

Dělník celý život poctivě pracoval, těsně před důchodem vyhrál miliardy

Dělník v továrně, 58 let, z menšího města ve Velké Británii. Takový je profil výherce loterie EuroMillions -  patnácté nejvyšší výhry v historii anglické loterie. Když si šel vyzvednout 71 milionů liber, což je přes 2 miliardy korun, prohlásil mezi dveřmi: „Rozhodně nebudu jeden z těch klasických výherců, kteří tady vykládají, jak se vůbec nezmění. Já se teda sakra změním.“ 

Přečtěte si také: Výhru 4,5 miliardy oslavili sourozenci večeří ve fast-foodu


Výherce Ade Goodchild dal okamžitě výpověď a je nadšený, že už se jeho jméno neobjeví na rozpisu služeb. „Chci cestovat, najít sám sebe, koupit si nový dům a objíždět velké sportovní události,“ prohlásil.
 

Královskou výhru oslavil sledováním televize

Podle anglické národní loterie je pan Goodchild největším výhercem, který se rozhodl, že zveřejní svůj příběh a odtajní svou identitu.

Navzdory svým velkým plánům proběhla sobotní oslava výhry až komicky klidně. „Stejně bych se díval s tátou na zápas rugby v televizi. Akorát jsme teda měli trochu lepší pivo. Z nedaleké pizzerie jsme si nechali poslat italské pivo, pizzu a pálivá křídla. Zkrátka jsme dělali to, co milionáři běžně dělají o sobotách,“ s úsměvem vypráví pan Goodchild o svém divokém večírku.

„Loterii hraji odjakživa a vždycky jsem měl pocit, že jednou vyhraji dost peněz, chtělo to jen trochu štěstí. Teď jsem nejšťastnější chlap na světě,“ pokračuje ve vyprávění novopečený miliardář, který se o výhře dozvěděl z displeje svého telefonu.
 

Nejdřív si myslel, že vyhrál jen drobné

„Když to zahrálo takovou tu vítěznou píseň, říkal jsem si, že jsem asi vyhrál 5 liber. Pak jsem se mrkl na displej a vypadalo to, jakože jsem vyhrál 71 000 liber. Radši jsem si vzal brýle a znova se podíval. Všechna čísla byla zakroužkovaná, což značilo jackpot,“  trochu si povzdechl Goodchild s tím, že jackpot tentokrát strefilo asi hodně výherců, když na něj vyšlo těch 71 000 liber.

„Pak jsem si znovu přečetl tu částku a bylo tam 71 057 439 liber a jen jeden výherce, tím jsem byl já,“ uzavírá svoje vyprávění výherce Goodchild.

Máte zálusk na podobně šťavnatou výhru, jako před časem získal Brit Ade Goodchild? Potom zbystřete pozornost - v Eurojackpotu se už dneska večer hraje o bez pár drobných 2 miliardy korun! Jako bonus navíc můžou čeští tipující získat ještě Land Rover Discovery. Klikněte si pro svůj tiket na tento odkaz.

Přečtěte si také