Česká rodina vyhrála téměř 235 milionů v Eurojackpotu. Je to šok, radost i obavy, shodují se

Byl to šok. V posledním březnovém slosování evropské nadnárodní loterie Eurojackpot se štěstí po dlouhé době usmálo na Čecha, přesněji řečeno na celou rodinu z Česka. Ačkoli sázení patří k jejich příjemné rodinné tradici, kterou pravidelně praktikují jednou do týdne, na pohádkovou výhru 235 milionů korun rozhodně nebyli připraveni.

Přečtěte si také: Začala sázet před pár měsíci. A už je díky Eurojackpotu bohatší o víc než 10 milionů


Když při slosování v pátek 31. března 2023 padl Eurojackpot, hned se vědělo, že máme v České republice o jednoho milionáře více. Výherní tiket byl totiž podán v jedné pražské trafice, jednalo se o náhodný tip, díky kterému výherce trefil všech pět čísel v prvním osudí a dvě čísla v tom druhém. Vsazených 400 korun se tentokrát rozhodně vyplatilo. Výhra 234 900 000 korun je prozatím třetí nejvyšší výhrou v historii tuzemského Eurojackpotu. 
 

Překvapení po pěti dnech

Rodina, na kterou se usmálo štěstí o své výhře vůbec nevěděla. To, že v pátek vyhráli, zjistili až v úterý před dalším slosováním. Svůj tiket pak ještě několikrát společně kontrolovali, protože tomu nemohli vůbec uvěřit. Když uvěřili, začali jim v hlavách vyvstávat obavy, aby s penězi naložili co nejlépe to půjde. 

„Od té doby, co jsme se o výhře dozvěděli, hůř se nám spí. Je ale pravda, že postupně si zvykáme a cítíme větší a větší radost,“ shodují se. S ověřením výhry ale přišel ještě jeden malý problém. Kam s výherním tiketem? Neukradne ho někdo? A co když se stane nějaká nehoda? Požár? I takové myšlenky prý šťastlivce napadaly. 
 

Hlavně se neukvapovat

Výherci se rozhodli, že svůj dosavadní život nebudou ani s miliony na kontě nijak závratně měnit. Nová nemovitost, auto nebo exotická dovolená prý momentálně nejsou tématem. Dělají práci, která je baví, a tak z ní rozhodně neplánují odejít. 

Hrají si ale s myšlenkou, že by si třeba ještě doplnili vzdělání. A pokračovat prý budou i ve své rodinné tradici se sázením. Je to pro ně taková milá kratochvíle. 
 

Šance je dvakrát v týdnu

A co vy? Tušíte, jak byste zareagovali, kdybyste zjistili, že se takové štěstí usmálo na vás? Co byste si pořídili? A kam byste uklidili výherní tiket? 

Ale pryč od teorie, jak se říká, kdo nic nezkusí, nic nezíská! Eurojackpot je nejrozšířenější loterií v Evropě. V roce 2012 vnikl ve Finsku, a nyní se hraje v osmnácti zemích. Od října 2014 také v České republice, od 29. března 2022 Eurojackpot umožňuje zvolit si losovací den nejen v pátek, ale i v úterý.  

Zkusíte také své štěstí? Vsadit si můžete jak v některém z více jak 7500 prodejních míst Sazky, tak i online na webu nebo prostřednictvím aplikace.

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a nezachycuje skutečné výherce. Autor fotografie: iStock Photo.

Přečtěte si také