Buďte opatrní a nekupujte nesmysly. Co dělat, když vyhrajete v loterii

Mít spoustu peněz je skvělé, ale někdy se to může vymknout kontrole. Projděte si kroky, které byste měli udělat, když zjistíte, že jste se stali boháčem.

Přečtěte si také: Hned jsem to musel říct svým blízkým, říká muž, který ve Sportce vyhrál přes 4 miliony


Buďte opatrní, poraďte se s odborníkem a nezačněte utrácet za nesmysly jen proto, že máte na kontě hromadu peněz. A hlavně neztraťte tiket. Co byste měli rozhodně udělat, až vyhrajete jackpot v loterii?
 

1. Buďte opatrní a neztraťte tiket

Opatrnost se vyplácí hned z několika důvodů. Jednak si dejte pozor, abyste neztratili svůj výherní tiket – divili byste se, ale z peněženky se vytratí velmi jednoduše. A jednak byste si měli dát pozor na nechtěnou popularitu. Je známá celá řada případů, kdy výherci přišli o svoji výhru třeba kvůli krádeži.
 

2. Tiket si vždy podepište

Loterní tikety jsou vždy proplaceny tomu, kdo je má v ruce. Pokud tiket ztratíte nebo ho někdo ukradne, vaše jméno na něm znamená, že se falešný držitel může dostat do problémů, pokud tedy událost včas nahlásíte příslušným orgánům. Kromě toho se můžete s tiketem vyfotit nebo udělat video jako další důkaz vlastnictví.
 

3. Poraďte se s odborníkem

Výhra v loterii neznamená jenom pořádný balík peněz navíc, ale také spoustu technických věcí a papírování. Zvláště pokud se jedná o velkou sumu. Mohou se objevit daňové povinnosti, o kterých jste dosud nevěděli. Finanční poradci vám mohou poradit, kam výhodně investovat a pomohou sestavit finanční plán na dlouhou dobu dopředu.
 

4. Neutrácejte za nepotřebné věci

Drahá auta, motorky, kabelky… Možná si říkáte, co byste si všechno koupili, kdybyste se stali milionářem. Nechcete ale skončit s hromadou nepotřebných věcí, které budete prodávat pod cenou, když z milionů zbyde jen pár tisíc, že ne?  Buďte prozřetelní a kupujte takové věci, které vám přinesou přidanou hodnotu.
 

5. Splňte si svůj sen

Nekupujte nepotřebné věci, ale přeci jen nějaký svůj sen si splňte. Ať už je vaším přáním procestovat svět, vlastnit dům na pláži, založit firmu nebo darovat peníze na dobročinné účely, udělejte to. Využijte své šance dosáhnout svých cílů. Ne každému se to v životě podaří!

Pokud stále na svou výhru čekáte, přejeme vám hodně štěstí, abyste vybrali ta správná čísla! Díky nim můžete už dneska ve Sportce trefit desítky milionů. Vstupenku do losování navíc získáte za pár chvil a kliknutí.

Držíme palce!

Přečtěte si také