obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Roman sází spíš příležitostně. Poslední příležitostí byly neshody s manželkou. „Bylo to štěstí v neštěstí. Pohádal jsem se zrovna s manželkou a tak jsem si říkal, že si aspoň vsadím. A ono to vyšlo,“ vypráví Roman z Berounska, který ve Sportce vyhrál 1 811 925 Kč.

Roman V., kterému je 32 let, sází 3x za měsíc buď v trafice, nebo na čerpací stanici a vždy volí náhodný tip. Při nedělním I. tahu Sportky mu to vyšlo, výsledky losování si kontroloval až v pondělí odpoledne na internetu v práci. „Když jsem zjistil, že jsem vyhrál skoro 2 miliony, byl to šílený pocit. Byla to infarktová situace, tlak, třes. Kolegyně v práci mi chtěla volat sanitku, protože netušila, co se se mnou děje,“ říká s úlevným úsměvem Roman.

Jak naloží s penězi, nemuseli Roman s manželkou příliš dlouho přemýšlet, rychle měli jasno. Splatí hypotéku na bydlení, koupí si malé nové auto a nechají si nějaké peníze naspořené do rezervy. „Je to úleva, štěstí a pocit klidu v životě. Srovnáme veškeré dluhy a můžeme začít od začátku a ještě se základním kapitálem. A víte, co je skvělé? Že člověk třeba nemusí přemýšlet nad tím, jestli si při nemoci může dovolit vzít neschopenku,“ dodává spokojený Roman.

V nejpopulárnější tuzemské loterii Sportce je od roku 1991, kdy bylo zrušeno omezení hlavní výhry, už 1 000 milionářů. První milionová výhra ve výši 2 094 423 Kč padla v neděli 17. února v roce 1991. Všem milionářům bylo vyplaceno celkem přes 14 miliard (14 166 589 033 Kč).