Do budovy Sazky přišel výherce druhé nejvyšší výhry v historii českého sázení 195 102 153 Kč! Muž, kterému je necelých 40 let, se svěřil, že sází pravidelně a vždy plnou sázenku, což se mu nyní opravdu vyplatilo.

Na první pohled působil muž nervózně, o výhře se totiž dozvěděl teprve dnes ráno. Sázenku tedy prověřil až pátý den poté, co výhra padla. Ale to není jediná zajímavost! Vzhledem k tomu, že nevyužil mobilní aplikaci, kontroloval sázenku na počítači a ten hlásil výhru 39 984 735 Kč. Sázející totiž nezkontroloval vsazenou Šanci.  Až po zavolání na call centrum Sazky se dozvěděl, že výhra je mnohonásobně vyšší, uhádl totiž i poslední číslo Šance a získal tak Superjackpot. „Volal jsem do Sazky z auta, to už jsem byl na cestě do Prahy. Poté, co mi operátorka call centra řekla, že jsem vyhrál skoro 200 milionů, musel jsem zastavit, vystoupit z auta a hluboce dýchat, protože jsem se celý třásl,“ řekl výherce poté, co vstoupil do budovy Sazky.

Vzhledem k tomu, že svoji výhru zjistil až dnes ráno, neměl vůbec tušení, jak s ní naloží. „Já ani nevím, zda to řeknu manželce, natož abych věděl, co s tím. Mám děti, tak určitě budu vše dělat tak, aby jim ty peníze v životě pomohly. Dovedl jsem si představit, co s necelými 40 miliony, ale tato suma mi opravdu vyrazila dech,“ dodal výherce. Před odchodem se ale svěřil, že manželce o výhře večer řekne a poté začnou společně řešit, jak peníze využijí.

Sazka vyplatí výhru dle herního plánu, tedy do 60 dní, což vychází na začátek ledna.

A jak výherce sázel? Koupil plný tiket, v sedmém sloupci uhodl všech šest vylosovaných čísel druhého tahu a trefil i poslední číslo Šance. K tomu si přidal ještě jednu výhru v pátém pořadí.

Je zajímavé, že tato druhá nejvyšší výhra v historii sázení u nás padla téměř přesně po roce od nejvyšší výhry, která byla 399 904 705 Kč a získali ji manželé z Chrudimska.

Mezi letošních 91 milionářů rozdělila Sazka už více než 833 milionů korun.

Nejvyšší výhra všech dob však může padnout už tento pátek, protože v nové loterní hře Eurojackpot je připravena částka 754 000 000 Kč!