obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Život rentiérky nebo provoz vlastních barů. Co dělají největší loterní výherci? (III. díl)

Všech dvacet výherců se potkalo při příležitosti oslavy dvaceti let britské národní loterie. Setkání to bylo inspirativní i pro ně samotné a my jsme rádi, že se podělili o to, jak se jim po šťastných loterních trefách daří.

Pořídila si vlastní luxusní stáj

1_Niky_600x400.jpg

Jméno: Niki Otterburn (48)
Kdy vyhrála: 2001
Částka: 2,2 milionu liber (66 milionů korun)


Bývalá trenérka ve fitness centru vyhrála v roce 2001 pohádkových víc než 70 milionů korun. Díky těmto penězům si Niki splnila svůj sen a mohla se věnovat oblíbenému koníčku – jezdectví. Milovala třídenní závody, což není zrovna laciná disciplína. Soutěžící navíc musí tréninku obětovat hodně času, a to zrovna nejde snadno dohromady s prací na plný úvazek.
 

Přečtěte si také: Rozjeli podnikání nebo cestují. Co dělají největší loterní výherci? (I. díl)


Niki, která v době výhry neměla partnera, koupila malou usedlost se sedmi akry půdy, kde vybudovala stáj a tréninkové zázemí pro své čtyři koně. Sama každý den jezdí na koni, připravuje se na závody a ve volném čase učí jezdit na koni své klienty.

„Loterie mi dala neskutečnou šanci, žít svůj životní sen. Každý den jsem venku, a to navzdory počasí a miluji každou minutu svého nového života,“ nadšeně vypráví Niki.
 

Předsedá fotbalovému klubu

2_Bristow_600x400.jpg

Jméno: Thea Bristow (65)
Kdy vyhrála: 2004
Částka: 15 milionů liber (447 milionů korun)


V době výhry pracovala v továrně na suvenýry, kde vyráběla hlavně klíčenky. S přítelem Paulem, jehož si později vzala, žili v malém domku v malém městě. Pak si Paul poranil záda a Thea dostala zprávu, že ji na konci roku propustí. V téhle nelehké situaci přišel zvrat a neskutečné štěstí v podobě obrovské výhry v loterii.

Protože měl Paul blízko ke skautům, vzal pár celý oddíl na vysněnou dobrodružnou cestu po západním pobřeží Kanady a všechno za něj zaplatil. Podpořili ale také místní fotbalový klub s tím, že Thea dodnes předsedá místní sportovní organizaci.

„Nejdůležitější pro nás je, že jsme zajistili naše tři děti a i jejich děti. Zároveň nám dělá radost pomáhat, takže podporujeme místní charitativní organizace,“ doplňuje mozaiku příběhu Thea.
 

Pořídila si několik barů

3_Karen_600x400.jpg

Jméno: Karen Child (46)
Kdy vyhrála: 2007
Částka: 8,5 milionu liber (253 milionů korun)


Karen byla maminkou samoživitelkou a neměla to se třemi dětmi zrovna jednoduché. Aby uživila rodinu, pracovala jako pokladní v místní prodejně Tesco. Když zjistila, že vyhrála, okamžitě dala výpověď. Nejdřív se rozhodla zajistit svou rodinu a pomohla i čtyřem bratrům. Vrhla se do různých podnikatelských fúzí, ale nakonec si koupila dva bary, které provozuje spolu s rodinou.
 

Přečtěte si také: Jezdí tryskáčem nebo žijí v teplých krajích. Co dělají největší loterní výherci? (II. díl)


Jejím posledním projektem je založení nadace na podporu dětí a jejich rodin. „Odstěhovali jsme se do domu, kde máme každý svůj pokoj, je to jako sen. Potkala jsem tolik skvělých lidí a mám řadu příležitostí zapojit se do zajímavých projektů, podnikat a být součástí komunity,“ vypráví Karen, která se rozhodně nenudí.
 

Stala se rentiérkou

4_Emma_600x400.jpg

Jméno: Emma Wildin (35)
Kdy vyhrála: 2013
Částka: 1 milion liber (30 milionů korun)


Emma  má dvě děti a v době, kdy se na jejím tiketu objevila milionová výhra, byla ženou v domácnosti a maminkou na plný úvazek. S manželem, který je finančním poradcem, pak hned vyrazili na rodinný výlet do Disneylandu. „Bydleli jsme přímo v Disneyland Hotelu, čímž se nám i dětem splnil sen,“ vyprávěla Emma, která si pak za výhru pořídila i své vysněné auto Range Rover Evoque.

Pár ale přemýšlel i o budoucnosti, proto koupil dvě nemovitosti, které teď pronajímá.  Rázem tak Emma má i nové zaměstnání a stará se o tři nemovitosti, včetně jedné, kde žijí.  „Dva pronájmy nám přinášejí dostatečný příjem, a tím i svobodu. Užíváme si zkrátka luxusní život, který je naprosto nádherný,“ uzavírá své povídání milionářka Emma.

Vlastnit nemovitosti na pronájem a žít pak jenom z nájmu je skvělý nápad na velmi pohodlný život. Chtěli byste ho také? S výhrou miliard v Eurojackpotu byste si takových domů nebo bytů mohli koupit hned několik. Klikněte pro svůj tiket na tento odkaz.

Autoři fotografie: National Lottery, Seth Doyle, Unsplash

Přečtěte si také