Zimní dovolená v Rakousku nemusí být jen ve znamení lyžování. 5 tipů kam vyrazit

Rakousko je oblíbenou destinací pro zimní dovolenou, ale nabízí mnohem víc než jen lyžování.

Přečtěte si také: Český sázející vyhrál v Eurojackpotu 17 milionů korun. Hned druhý den šel znovu do práce


Pokud hledáte nejlepší města či oblasti pro dovolenou v Rakousku, která nejsou zaměřená pouze na lyžování, zde je několik tipů.
 

Vídeň

Hlavní město Rakouska je ideálním místem pro zimní dovolenou, pokud hledáte kulturní zážitky. Město je okouzlující hlavně v období Vánoc, ale ani po Silvestru není na škodu sem zajet. Tančí se na vídeňských plesech a ve městě nezapomíná také na tanec na ledě.

Díky mnoha kluzištím je Vídeň snem pro bruslaře. Nejznámější a největší je Vídeňský ledový sen na náměstí Rathausplatz. Nebo se vydejte zahřát do útulných kaváren či do jednoho z více než 100 vídeňských muzeí, kde jsou k vidění sbírky světové úrovně.
 

Linz

Město leží nedaleko hranic s ČR a je známé pro svou kulturní scénu a historické památky. V zimě se můžete těšit na celoroční trhy či jiné aktivity, jako je procházka po městě nebo návštěva místních muzeí a galerií.

Navštívit můžete třeba Ars Electronica Center, kterému se říká muzeum budoucnosti. Najdete tam 3D tiskárny, jež si tu vyzkoušíte, inteligentní materiály, virtuální realitu nebo fascinující obrazové světy.
Salcbursko

Množství zimních areálů disponuje sáňkařskou nebo bobovou dráhou. I přestože nejste vášnivými lyžaři, ale přesto máte chuť si užít sněhu, vyzkoušejte čtrnáctikilometrovou Wildkogel Arenu, nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhu světa.
 

Klagenfurt

Město leží na jihu Rakouska a je ideálním místem pro zimní dovolenou pro ty, kteří hledají klidnější a pohodovější destinaci. Klagenfurt nabízí řadu zimních aktivit, jako je bruslení na místním zimním stadionu nebo procházky po městě. Navíc je v blízkosti několika krásných jezer.
 

Kaprun

Rakousko je nejen plné kvalitních lyžařských středisek, ale i termálních lázní s wellness. V oblíbené dovolenkové oblasti Kaprun najdete spoustu hotelů s termálními bazény s výhledem na vrcholy hor, saunovými světy i wellness procedury. Vedle wellness je v termálních lázních i vyžití pro děti - nechybí aquaparky s tobogány a brouzdaliště.

Kam vyrazit už víte, teď ještě v resortu vašeho srdce získat vlastní apartmán za rovnou 15 milionů. Jak na to? Vsaďte si na dnešní losování plný tiket Eurojackpotu včetně doplňkovky Extra 6. Tahle prémie je mimořádnou odměnou pouze pro české sázející, vaše šance na výhru jsou tak mnohem vyšší. Kromě apartmánu si navíc můžete přijít na bezmála 2 miliardy.

Tiket pořídíte na jakékoliv prodejně s nabídkou Sazky nebo výměnou za pár kliknutí na našich stránkách.

 

Přečtěte si také