Z výhry v loterii měli obří radost. A pak zjistili, že nevyhráli

Každý občas chybuje nebo se nějakým způsobem splete. A někdy je podobná mýlka dost zdrcující. Třeba pokud začnete oslavovat obří výhru v loterii, abyste o chvilku později zklamaně zjistili, že se žádných peněz nedočkáte.

Přečtěte si také: Nejdražší cesta z hospody. Taxikář si naúčtoval skoro milion


I takové případy se stávají a zatímco někteří z těchto „falešných“ výherců si o nevyplacení výhry koledují, u jiných jde o pouhý nešťastný omyl. Komu pod nosem utekly opravdu pořádné částky?
 

Tiket koupený nekoupený

Edwina a Davin Nylanovi jsou dlouholetí milovníci loterie a cizí jim není ani online sázení. Když jim jednoho prosincového večera nákup v aplikaci překazil nedostatek uložených financí, okamžitě sáhli po kreditce a pořízení sázenky dokončili. Jimi vybraná náhodná čísla byla ve slosování úspěšná a jejich hodnota dosáhla na více než jednu miliardu korun. 

Manželé začali oslavovat, brzy je však čekala nepříjemně ledová sprcha. Loterijní společnost nákup jejich tiketu vůbec nezaregistrovala. Platba se totiž zdržela a na zařazení sázenky bylo už pozdě. Manželé se tak příliš dlouho neradovali, na loterii ale prý nezanevřeli.
 

„Omylem“ vypraná sázenka

Susanne Hinte po výhře doopravdy toužila. A to natolik, že byla ochotná podvádět. Britská babička přišla se smutným příběhem o tom, jak si výherní tiket nechtěně vyprala. Zatímco čárový kód i datum byly příhodně poničené, čísla slibující 1,3 miliardy korun se dala snadno přečíst.

Jenže podvod jí úplně nevyšel. Loterijní společnosti si vedou databázi s tím, kde se výherní tikety prodaly, a netrvalo tedy dlouho, než přišli na to, že ten Susannin se na podobném místě neprodal. Nebylo to přitom poprvé, co něco podobného zkusila. Kromě stejného triku se stíracím losem má na krku i obvinění z krádeže.
 

Ajeje, špatné slosování

Neskutečných 21 miliard korun si mezi sebe mělo rozdělit 42 zaměstnanců jedné restaurace v New Jersey. Hned, jakmile se tuhle novinku dozvěděli, začali bujaře oslavovat a jeden z nich dokonce na místě podal výpověď. Bohužel se ale ukázalo, že poněkud předčasně.

Jejich čísla se sice s výherními do puntíku shodovala a sázenka byla v pořádku, platila však na jiný den. Skupinka si tiket koupila na sobotní slosování, omylem ale zkontrolovala výsledky toho středečního.
 

U nás vznikají skuteční milionáři

Myslíte, že máte větší štěstí než tihle smolaři? Přesvědčte se o tom s námi třeba dnes večer díky Sportce. V Superjackpotu je právě 103 milionů a ještě běží Milionová vánice. Co to znamená? Hned pět majitelů plných tiketů bude po losování bohatší o 1 000 000 Kč.

Sázenku si můžete pořídit na prodejnách s nabídkou Sazky nebo z pohodlí domova na internetu. Držíme palce.
 

Přečtěte si také