Vstávejte brzy a učte se. 5 návyků, které vám přihrají peníze

Brzké vstávání, pravidelné cvičení, ale také učení se novým věcem. Existují návyky úspěšných lidí, které není těžké dodržovat a které vám mohou zajistit zdraví i peníze. Tady je pět z nich.

Vstávejte o 2 hodiny dřív

Probouzíte se v sedm? Naučte se pravidelně každé ráno vstávat v pět a budete každoročně bohatší. Že nevěříte? Tak si přečtěte, jak je to možné.
 

Přečtěte si také: Mohou si dovolit, po čem touží, ale stejně si to nedopřejí. Za co bohatí nikdy neutrácejí?


Probouzejte se o dvě hodiny dříve a změňte svůj život – pročistíte si hlavu, budete mít více energie a samozřejmě i víc času vykonávat činnosti, které vám vydělají peníze.
 

Cvičte jógu

Jeden z prvních denních návyků je cvičit každé ráno jógu. Teorie o tom, že čím dříve vstáváte, tím více jste unaveni, v tomhle případě rozhodně neplatí. Naopak. Zlepšíte si tím soustředění, sobě sebevědomí a tělu dodáte energii, která vám vydrží až do odpoledních hodin. Po ranním cvičení budete navíc natolik probraní, že nebudete potřebovat dva šálky silného espressa.
 

Žádné dortíčky = žádný lékař

Víte, proč máte pravidelně ve tři hodiny odpoledne chuť na něco sladkého? To proto, že vám právě dochází energetické zásoby a tělo je potřebuje okamžitě doplnit rychlými cukry. Většinou se to stává, když naše strava není vyvážená a tělu potřebné živiny chybí. Zkuste jíst raději zdravěji, omezte sladké a uvidíte, že tím zlepšíte svůj zdravotní stav i stav peněženky.
 

Učte se novým věcem

Každé ráno čtěte 10 - 30 minut knihy, které vás obohatí a naučí novým dovednostem. Můžete se tak například naučit vést účetnictví, pochytíte informace o nejvýhodnějším pojištění, nebo si vyberete to správné připojení k internetu.
 

Oslovujte nové klienty

Podnikáte nebo byste rádi začali? Vzhledem k tomu, že máte díky rannímu vstávání o něco více času, můžete ho využít pro oslovování nových potencionálních klientů. Každé ráno odešle jeden email a uvidíte, že každý měsíc se chytí minimálně dva až tři a vy tím zvýšíte svůj měsíční příjem.

Možná nejste zrovna od přírody ranní ptáčata, ale to vůbec neznamená, že nemůžete zbohatnout. Ačkoli jste spíš noční pták, zkuste přijít k penězům jinde. Když večer trefíte hlavní výhru v Eurojackpotu, můžeme vám garantovat, že už do konce života nebudete muset vstát do práce ani jednou. Vsaďte si online za pár chvil. 

Přečtěte si také