Vláček, tablet, hodinky i vlastní videoklipy. Tyto chytré hračky budou vaše děti milovat!

Také vás rozčiluje, že se potomek neustále dožaduje vašeho telefonu, aby mohl sledovat pohádky nebo hudební klipy? Věřte, nebo ne, internet nemusí být jen místem, kde děti marní čas, může totiž být vaším spojencem při výchově.

Přečtěte si také: Kolo odměn, nová soutěž SAZKAmobilu je tady! Vyhrát můžete až tisícový kredit navíc


Chytré hodinky, které budou děti nejen motivovat k pohybu, ale ještě se o ně nebudete muset bát, když si budou hrát venku, a dětský tablet, který vám v případě nehody bezplatně vymění. Ale také chytrý vláček, co nenásilně učí základy programování, či náš žhavý tip v podobě nové řady od Lega, díky němuž se děti naučí natáčet i editovat videoklipy.
 

Potomek pod kontrolou


Co: Carneo GuardKid+ 4G
Cena: Od 1990 Kč


Pokud jste přesvědčeni, že by děti do určitého věku neměli mít svůj chytrý telefon, zároveň ale chcete, aby měli možnost s vámi komunikovat, když začínají být nezávislejší a objevují svět, řešením jsou chytré hodinky pro děti. Model Carneo Guard Kid+ 4G s barvou řemínků pro kluky i holky je navržen přímo pro malé objevitele a lze ho spárovat s telefonem rodiče.

Díky tomu můžete svému dítěti volat, posílat zprávy nebo zjistit, kde si právě hraje. Dítě může přijímat hovory a videohovory a nechybí ani bezpečnostní SOS tlačítko. Součástí je ale také krokoměr, které potomka motivuje k pohybu a voděodolnost IP67 zase zajistí, že zařízení odolá i hraní v dešti. To vše navíc v češtině.
 

Pohádky i hry bezpečně


Co: Amazon Fire HD 8 Kids
Cena: Asi 2 800 Kč


Že se děti na telefonu svých rodičů dívají na pohádky, je běžná praxe asi ve všech rodinách. Stejně běžné ale je, že se malý neposeda naučí velmi rychle telefon ovládat jako velmistr, a tak pro něj není problém třeba položit příchozí hovor, který ho od rozkoukané pohádky ruší, aniž by si toho rodič všiml.

V případě, že chcete mít nad svým smartphonem lepší kontrolu a nechcete riskovat, že dítě vaše drahé zařízení třeba rozbije o dlaždičky, doporučujeme dětský tablet. Fire HD 8 Kids se hodí pro děti od 3 let, vybaven je ochranným obalem a má také v zahraničí dost nevídanou dvouletou záruku - pokud ho dítě rozbije, prodejce ho bezplatně vymění. A díky ročnímu členství Amazon+ zdarma bude mít váš potomek k dispozici také spoustu her i dalšího obsahu. Seženete na Amazonu.
 

Chytrý vláček, co učí programovat


Co: Intelino J-1
Cena: Od 2 500 Kč


O tom, že se děti učí moderní technologie snad už s mateřským mlékem, tu už jednou řeč byla. Věděli jste ale, že se už od tří let mohou potomci naučit programovat a ještě si při tom užijí spoustu zábavy? Pomocnou ruku jim v tomto ohledu nabídne chytrý vláček Intelino J-1, kterému nechybí celá řada senzorů stejně jako Bluetooth. U dětí rozvíjí kreativitu, logiku a učí základy programování a robotiky.

Po propojení s telefonem můžou děti vlak naučit, jak měnit rychlost, vydávat zvuky, ale i rozpoznávat překážky. Je tu také LED osvětlení, akcelerometr a senzor rozpoznávání překážek. Zabudovaná Li-Po baterie pak hračku udrží v provozu až 100 minut. A protože je Intelino kompatibilní třeba i s dřevěnými kolejemi, které seženete všude za pár korun včetně IKEA, rozšiřovat pole působnosti můžete třeba až do limitů velikosti vaší domácnosti.
 

Malé velké hvězdy popu


Co: LEGO Vidiyo
Cena: Od 299 Kč


Všechny děti milují tanec i hudbu, což dobře ví i kostičkový král LEGO. Proto přišel s variabilní hrou Vidiyo, která se hodí pro kluky i holky od sedmi let. A je určená k natáčení videoklipů, ve kterých si kromě figurek, jako jsou DJ Jednorožec, Party Lama nebo HipHop Robot, můžou zahrát buď vaše děti, anebo třeba i vy.

Celé to funguje na principu rozšířené reality a v balení, které kromě figurky ukrývá několik desítek až stovek kostek, najdete také vybrané zvukové a vizuální efekty, jimiž lze klipy vyšperkovat. K dispozici jsou třeba balónky, hvězdičky, duha nebo déšť. V aplikaci klip sestřiháte a přidáte další efekty a výsledek pak můžete sdílet s rodinou nebo přímo v aplikaci. A protože nahrávání kontrolují editoři, pokud je rozpoznatelná tvář vašeho potomka, apka ho kvůli zachování jejich bezpečnosti nahrát nepovolí.
 

Užívejte si s dětmi zábavu, neřešte data

Hudební klipy samozřejmě můžete s dětmi vytvářet doma na wifině, venku to ale třeba i s vašimi čtyřnohými členy domácnosti může být ještě větší zábava. V takovém případě vám určitě udělají radost výhodná data, která novým i stávajícím zákazníkům nabízí SAZKAmobil. Cena za 1 GB startuje na 17 Kč, internet pro svůj chytrý telefon ale můžete získat i zdarma jako Odměnu za dobití předplacenky za aspoň 300 Kč.

Ještě u SAZKAmobilu nejste? Své číslo k nám přenesete zdarma a úplně jednoduše. Ať už si pak vyberete předplacenku nebo tarif, prvním krokem je vždy nákup SIM karty. Tu si nyní můžete pořídit se slevou 50 %. Za cenu 75 Kč tak získáte kredit v hodnotě 150 Kč a platit nebudete ani poštovné.

Klikněte si pro SIM kartu na tento odkaz.

Autoři fotografií: Archiv výrobců.

Přečtěte si také