Jaké dárky si mezi sebou dávají ti největší boháči?

Ponožkami je nepotěšíte. Leda by byly ze zlatých nití. Jak je těžké obšťastnit člověka, který si sám může koupit všechno, si uvědomila britská designérka Debbie Winghamová. Začala vytvářet dárky pro nejnáročnější klienty. Předměty vznikají převážně s využitím recyklovaného luxusního zboží a jejich ceny jsou přímo astronomické.

Přečtěte si také: Milionář ze Sportky už se těší, až dá šéfovi na stůl výpověď


Britská designérka Debbie Winghamová navrhuje oblečení, doplňky a umělecká díla. Loni před Vánoci dostala zajímavou otázku: „Čím potěšit náročného člena rodiny, který má takřka všechno?“ Tím se zrodil nápad vytvořit dárky pro bohaté klienty po celém světě. O jaké dárky si miliardáři mohou napsat Ježíškovi?
 

Dary pro náročné zákazníky

Mezi dárkové předměty, které designérka vytvořila, patří například sada obřích lahviček od parfémů vytvořených skotským tesařem Marti Mcveyem, které jsou zdobené například i rybí kůží nebo šperky značky Chanel.

Výjimečným kouskem je pak modrá lahvička s logem Louis Vuitton „LV“, jež je zdobena mozaikovým efektem z dlaždiček z 24karátového zlata od manchesterského umělce Davida Arnotta. Zajímavým předmětem je prostírací set vyrobený z remasterované kůže Louis Vuitton.

Její předměty vznikají převážně s využitím recyklovaného luxusního zboží. Ceny se tak pohybují od statisíců po miliony. „Nedělám pro lidi, kteří se dívají na cenovky,“ říká Debbie Winghamová, jejíž podnik se specializuje na dary pro náročné zákazníky.
 

Louskáček z plechovek

Jeden z nejunikátnějších dárků, které Debbie Winghamová vytvořila, je 1,5 metru vysoký Louskáček v hodnotě 250 tisíc liber, tedy v přepočtu za téměř 7,4 milionu korun.

„Byl vyrobený pro jeden ruský pár, který slaví první Vánoce se svým prvorozeným synem. U příležitosti této výjimečné události si přál vyrobit něco speciálního,“ říká Debbie Winghamová pro Daily Mail. Tělo loutky je vyrobeno z více než 300 historických plechovek na hračky, po kterých Debbie pátrala po celém světě.

A jak jste na tom s dárky vy? Nenechávejte všechno na Ježíška! Trochu mu pomozte a staňte se milionářem. Pro online tiket klikněte na tento odkaz.

Přečtěte si také