Utečte před zimou! Top miliardářské destinace, kde se teď ohřejete

Léto není jediným časem pro dovolenou. Prosluněné destinace, v nichž naleznete zábavu i odpočinek, můžete navštívit kdykoliv v průběhu roku.

Přečtěte si také: V Eurojackpotu trefil miliony. Jaké sny si výherce z Moravskoslezského kraje splní?


Dovolená v zimním období má navíc své nesporné kouzlo. Kam před zimou utéct po vzoru miliardářů?
 

Zanzibar

Aktuálně nejprodávanější exotická destinace, kam se můžete vyrazit trochu ohřát, odpočinout si, vykoupat se v křišťálově čistém moři, ale také poznat autentickou africkou kulturu.

Zanzibar už dávno není otrokářskou kolonií. V současné době je proslulý zejména svými rozsáhlými plantážemi s kořením a pochopitelně také turistickým ruchem. Na Zanzibaru ale nemusíte zůstat po celou dobu vaší dovolené. Turisté odsud s oblibou vyrážejí do národních parků na hranicích Tanzanie a Keni.
 

Mexiko

Deštné pralesy plynule přecházejí do tichých karibských pláží. Autentická mayská kultura, krásný podmořský život, skvělá spa a privátní bazény.

To vše najdete v Mexiku, zemi usměvavých lidí, kde se všechno řeší maňánou, což lze ve volném překladu přeložit jako: neřeš to, uděláme to zítra. Mexiko je vedle tradičního skvělého jídla proslulé také svou fiestou. Patří mezi země s nejvyšším počtem festivalů.
 

Madeira

Portugalskému ostrovu se přezdívá ostrov věčného jara. Sousedí s Afrikou, a proto je ideálním místem na dovolenou během celého roku. Teploty se tu i v zimě pohybují v rozmezí 20 - 22 °C, což je ideální pro ty, jež neholdují extrémnímu vedru.

Madeira vypadá po celý rok jako jedna velká rozkvetlá zahrada a žije tu mnoho motýlů, netopýrů, plazů a hmyzu. Nadšení budou zvláště ti, jenž milují aktivní dovolenou. Místní zavlažovací systém zvaný levády nabízí spoustu tras pro turistiku.
 

Kanárské ostrovy

A zůstaneme v Evropě. Kanárské ostrovy tvoří sedm hlavních ostrovů (Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro) a několik menších. Každý ostrov je přitom jiný. I tady se v zimních měsících teploty vzduchu pohybují kolem 20°C.

Moře bude sice chladnější (19 - 20 °C), ale to je pravidlem i v létě. Ne vždy je to na koupání v moři, ale o to více si užijete výlety po ostrovech, které nabízejí rozmanitou přírodu – hory, vulkány, jeskyně i bujarou zelenou džungli.
 

Mauricius

Malý, ale půvabný – to jsou slova, která Mauricius nejvíce vystihují. Sopečná krajina tohoto ostrova nabízí jedinečné přírodní zvláštnosti, třeba barevné písky na pláži. Můžete se sem vydat jak za relaxem u moře, tak i za aktivnější dovolenou.

Ostrov nabízí mnoho aktivit – třeba šnorchlování, podmořský život je zde opravdu bohatý. Zkusit můžete i plavbu na katamaránu či speedboatu, zvláště na večer při západu slunce to je opravdový zážitek.

Luxusní zážitky včetně těch cestovních něco stojí. Pokud ale zítra trefíte hlavní výhru v Eurojackpotu, získáte finanční injekci v podobě fantastické částky 1,702 miliardy korun.

Že byste se za takovou výhru nezlobili? Zajistěte si vstupenku do losování na pár kliknutí.

Přečtěte si také