Sazka loni rozdala výhry za 10 miliard, nejvíc milionářů vzniklo na internetu

Vysoké výhry padaly jak v číselných loteriích, tak i stíracích losech. Milionářem se dohromady stalo přesně 250 sázejících. Sazka se rozhodla za každého z nich darovat kolo a helmu do dětských domovů.

Přečtěte si také: Padl Superjackpot Sportky! Výherce 250 milionů už má peníze na účtu


„Sazka v loňském roce vyplatila historicky nejvyšší počet i objem výher. Všichni sázející vyhráli celkem 10 miliard korun. Z pohledu vygenerovaných milionářů se rok 2021 přiblížil sedm let starému rekordu, kdy se z milionů radovalo 288 sázejících,“ říká tisková mluvčí Sazky Veronika Diamantová.
 

Nejvíce milionářů vytvořila Sportka, následují losy

Žebříčku milionářů podle jednotlivých loterií vévodí populární Sportka, která rozdala 136 milionových výher v hodnotě přes 1,2 miliardy korun. Na druhém místě jsou stírací losy s 31 milionáři.

Právě losy se u zákazníků těšily velké oblibě. Nejčastěji jste si vybírali Černé perly, v závěsu za nimi jsou pak Rentiéři a Zlaté rybky. Velmi populární ale byly jako každoročně také váonoční losy. Mezinárodní loterie Eurojackpot přinesla Čechům loni 25 milionových výher.

 

Sázejícím se dařilo zejména na internetu


Vůbec poprvé bylo nejvíce milionových výher dosaženo na internetu, jednalo se přesně o 43 zákazníků. V rámci jednotlivých krajů se pak dařilo především sázejícím ve Středočeském (23 milionářů), Moravskoslezském (21) a Jihomoravském kraji (19). Lidé u Sazky tradičně nevyhrávali pouze peníze, ale také celou řadu věcných výher v podobě sportovních i rodinných vozidel, exotických dovolených, nebo například luxusních apartmánů.

 

Superjackpot na Vánoce i Velikonoce

Rok 2021 přinesl také milník v podobě nejvyšší výhry ve Sportce, která padla na internetu. Na herní účet odeslala Sazka sázejícímu před vánočními svátky přes 250 milionů korun.

Astronomický Superjackpot padl také během Velikonoc. Na výherce z Plzeňského kraje čekal na Velký pátek poklad ve výši 87 milionů. Trojici nejvyšších výher uplynulého roku doplňuje loterie Eurojackpot, která na konci května přinesla sázejícímu z jižních Čech 69 milionů.


Rekapitulací loňského roku ale celý příběh nekončí. Česká loterní jednička se totiž kromě milionů nadělí také spoustu dětských úsměvů. „Rozhodli jsme se letos za každého milionáře udělat dobrý skutek. Sazka tradičně podporuje český sport, zejména cyklistiku, a chce rozhýbávat děti. Darujeme proto 250 BMX kol a helem do 50 dětských domovů po celé České republice, říká na závěr Veronika Diamantová.

O desítky milionů si můžete zahrát i letos, třeba právě dneska večer. Ve Sportce, která loni nadělovala nejčastěji, se právě ukrývá přes 25 milionů. Zkuste své štěstí a zajistěte si tiket na tomto odkazu.

Přečtěte si také