Pro 94 milionů ze Sportky si přijela mladá žena. Peníze si užije v zahraničí, kde studuje
Sázenku s osudovou kombinací čísel 5, 26, 27, 28, 32 a 45 vsadila na čerpací stanici ve středních Čechách, kde trávila letní dovolenou s rodinou.

Přečtěte si také: Ve Sportce vyhrál přes 30 milionů a začíná si plnit sny. Co si koupí?


Mladá, svobodná a bezdětná. Tak lze ve stručnosti popsat novopečenou milionářku, která v neděli 30. srpna vyhrála Superjackpot Sportky přesahující 94 milionů korun.
 

Štěstí přinesla společná sázka s tatínkem

„Nikdy jsem nic nevyhrála, sázím jen příležitostně, když se vracím do Česka navštívit rodiče. Zkusila jsem štěstí společně s tátou, který naopak hraje Sportku pravidelně,“ řekla při převzetí peněz mladá výherkyně.

„Táta sází vždy náhodný tip, ale tehdy jsme se, už ani nevím proč, rozhodli vyplnit tikety vlastními čísly. Asi jsme udělali dobře,“ dodala s úsměvem čerstvá milionářka.
 

O výhře se dozvěděla po telefonu

O tom, že se stala multimilionářkou, se mladá žena dozvěděla po telefonu od otce. „Tiket jsem nechala u rodičů, úplně jsem na něj zapomněla. Táta jej pak po pár týdnech nechal zkontrolovat a hned mi volal, že jsem vyhrála tolik peněz,“ popsala žena.

Po prvotním šoku začala přemýšlet, jak s částkou naloží. „Část peněz rozdělím mezi rodinu. Ráda bych si v místě, kde studuji, pořídila vlastní bydlení a auto. Mým největším snem je ale koupit si velký obytňák a procestovat svět,“ prozradila své plány šťastná sázející.
 

Bezúčelná daň

Výherkyně musí ze získané částky odvést 15 % do státní poklady, což v tomto případě činí přesně 14 172 350 Kč. „Věděla jsem, že se výhra kvůli dani sníží. Byla jsem s tím od začátku smířená. Beru to tak, že s tím nemohu vůbec nic dělat. Spíš mě mrzí, že ani nevím, kam těch 14 milionů přesně půjde,“ konstatovala smutně výherkyně. „Osobně bych peníze, které odvedu státu, ráda darovala na charitativní účely.“

Svou návštěvu Sazky, ze které si odnesla 200 tisíc korun v hotovosti, zakončila milionářka podáním plných tiketů na losování Sportky i Eurojackpotu.

Hry Sazky letos vygenerovaly už 116 milionářů, kteří si mezi sebou rozdělili částku
965 957 016 Kč. Nová daň z milionových výher ve výši 15 % snížila výhercům tuto sumu o bezmála 145 milionů korun.

O desítky milionů si ve Sportce můžete zahrát už dnes večer. Jen nezapomeňte, že k dosažení opravdu pohádkových výher v podobě Superjackpotu je třeba podoat plný tiket včetně Šance. Klikněte si pro něj jednoduše online na tento odkaz.

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a nezachycuje skutečnou výherkyni. Autor fotografie: iStock Photo.

Přečtěte si také