Pošťačka si jen odskočila na oběd, přinesla si výhru přes 11 milionů

Kdyby ten den při polední pauze neudělala jedno naprosto zásadní rozhodnutí, nejen, že by dál roznášela dopisy, ale také by ještě teď čekala každý měsíc na výplatu jako na smilování. Tohle všechno už je naštěstí minulostí. Díky stíracímu losu, který si koupila místo moučníku, je nyní tato žena majitelkou víc než 11 milionů korun.

Přečtěte si také: Živly Markovi sebraly střechu nad hlavou, teď vyhrál v loterii 4,6 milionu


Každé ráno brzo vstává a celý den je na nohou. Vůbec také nezáleží na tom, jestli je venku dvacet pod nulou nebo čtyřicet ve stínu. Život poštovních doručovatelů není zkrátka žádný med a je úplně jedno, jestli psaní roznášíte v Praze, Brně anebo třeba v New Yorku.
 

Začalo to prázdným žaludkem…

Ulice posledně zmíněného města den co den brázdí také Barbara Davisová. Její šťastný den prý nezačal nijak neobvykle. Celé dopoledne roznášela dopisy, a když jí došlo, že už má opravdu velký hlad, právě jí začínala polední pauza. A tak se vypravila na oběd.

Protože dostala chuť na smažené kuřecí nugety, zastavila se v jednom levném rychlém občerstvení. Když dojedla, zjistila, že už na objednání dezertu nemá čas, takže se vypravila zpátky do práce. Po cestě se ale ještě zastavila v obchodě, kde si za asi stokorunu koupila stírací los Kolo štěstí.
 

…A skončilo miliony na účtě

Žena ve středním věku sice pod fólií nenašla okamžitou výhru, objevila tam ale symbol kola štěstí. To v případě tohoto stíracího losu znamená, že je možnost druhé šance přes internet. Proto nelenila, otevřela si stránky loterní společnosti a číslo svého tiketu tam zadala. A dozvěděla se, že postoupila do přímého přenosu v televizi, kde se hraje o opravdu krásné výhry.

„Tomu, co jsem viděla na displeji telefonu, jsem nejdřív nechtěla uvěřit. Musela jsem zavolat synovi, aby všechno zkontroloval,” svěřila se newyorská pošťačka. „Teprve potom jsem věděla, že bych si na večer za pár dní neměla nic domlouvat,” smála se žena.
 

Živý přenos o všem rozhodl

Jak to tak vypadá, štěstí ji neopustilo ani při živém přenosu. Když na Barbaru došla řada a ona přistoupila ke kolu štěstí, měla prý nejdřív trochu trému. Pak se do něj ale opřela a pořádně zatočila. Následně nervózně čekala, na jaké částce se ryska zastaví. Když se tak stalo u 500 tisíc dolarů (11,27 milionu korun), diváci začali doslova řvát nadšením.

„Jsem šťastná jako blecha,” výskala nadšeně Barbara těsně po výhře. „Tomu, co se stalo, pořád nemůžu uvěřit. Stala se ze mě loterní multimilionářka!”

Jak americkým novinářům žena prozradila, to, aby se trochu zklidnila a zase v noci spala, jí trvalo pár dní. A dneska už taky ví, jak s krásnou výhrou naloží. „Možná se to bude zdát trochu sobecké, ale jako první udělám něco sama pro sebe. Je to totiž už opravdu hodně dlouho, co mi zbyly nějaké peníze, abych se mohla trochu rozmazlit,” říká pošťačka, která ve své práci každý den nachodí mnoho kilometrů.
 

Díky výhře se už těší na předčasný důchod

Jak se Newyorčanka dále svěřila, hned poté zajistí, aby bylo královsky postaráno o celou její rodinu. A další plány? „Blíží se mi důchod, a tak doufám, že bych díky výhře mohla do penze odejít o pár let dřív,” mrká se šibalským úsměvem Barbara.

Možná byste také chtěli urychlit odchod do důchodu anebo třeba toužíte po pár měsících až letech odpočinku od pravidelného brzkého vstávání a pracovních povinností. O desítky milionů se už dneska večer hraje ve Sportce a od toho, abyste je vyhráli, vás dělí pouhých šest čísel.

Už máte tiket na příští slosování? Nemáte? Napravte to na tomto odkazu.

Přečtěte si také