Musk již není nejbohatší. Překonal ho francouzský podnikatel s luxusní módou

Majitel internetové společnosti Twitter a kosmické společnosti SpaceX Elon Musk už není nejbohatším člověkem na světě. Z první příčky jej sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, spoluvlastník módního domu LVMH. Poprvé tak v čele žebříčku nejbohatších lidí stanul Evropan.

Přečtěte si také: Utečte před zimou! Top miliardářské destinace, kde se teď ohřejete


Třiasedmdesátiletý Bernard Arnault tíhl k módě už od dětství. I když vystudoval stavařinu a se svým otcem podnikali v nemovitostech, pořád nebyl se svým businessem spokojený.
 

Obchodování s luxusem

V roce 1984 se mu podařilo koupit problémovou textilní společnost, která vlastnila značku Christian Dior. Veškerý textilní byznys kromě Diora prodal a výnosy využil k nákupu kontrolního podílu ve skupině Louis Vuitton Moët Hennessy, kterou se mu podařilo ovládnout v roce 1989. Od té doby ji prostřednictvím akvizic neustále rozšiřuje a vybudoval z ní prosperující podnik.
 

Sbohem, Musku

Arnaultův majetek agentura Bloomberg aktuálně odhaduje na 171 miliard dolarů (asi 3,7 bilionu korun), zatímco Muskův majetek má odhadovanou hodnotu 164 miliard dolarů (téměř 3,6 bilionu korun). 

Odchod Muska z první příčky pravděpodobně zapříčinil propad ceny akcií automobilky Tesla, kde Musk drží podíl, a také jeho rozhodnutí koupit za 44 miliard dolarů firmu Twitter. Arnault na pozici nejbohatšího člověka planety jedenapadesátiletého Muska letos už krátce vystřídal, teď je ale rozdíl ve výši jejich majetku mnohem výraznější.
 

Žebříček nejbohatších lidí světa:

1. Bernard Arnault: 171 miliard dolarů
2. Elon Musk: 164 miliard dolarů
3. Gautam Adani: 125 miliard dolarů
4. Jeff Bezos: 116 miliard dolarů
5. Bill Gates: 116 miliard dolarů


V dnešním losování Eurojackpotu se ukrývá 2,22 miliardy korun. Díky nim se sice nejbohatším člověkem planety nestanete, ale minimálně se zařadíte do klubu miliardářů a do konce života už nebudete muset hnout prstem.

Zajistěte si tiket do losování během pár kliknutí.

Autor fotografie: Adam Oberhaus, Flickr.
 

Přečtěte si také