Milionář a školník Tyron Curry radí budoucím výhercům: „Buďte sami sebou a pomáhejte ostatním.“

Někdy se stává, že příběhy loterních výhercích nemají šťastný konec. Zkušenost školníka Tyrona Curryho je však opačná. Jeho matka samoživitelka ho spolu s osmi sourozenci již odmalička vedla ke skromnosti. Od dětství snil o práci učitele, jeho plány mu ovšem nevyšly, a tak začal pracovat alespoň jako pedagogický asistent a později jako školník.

Přečtěte si také: Obří radost na Olomoucku! Sportka sázejícímu nadělila 53,6 milionu!


V pětašedesáti vyhrál v přepočtu 97,5 milionu korun a mnozí by nejspíš očekávali, že po výhře odejde z práce a začne si života pořádně užívat. To se ovšem nestalo a šťastlivec zůstal stát nohama pevně na zemi. Co by poradil ostatním výhercům?
 

1. Zůstaňte stejní

Přestože post školníka nemusí některým lidem připadat jako práce vhodná pro milionáře, Tyron si s tím hlavu nelámal. Své povolání měl vždy rád a neměl důvod ho měnit jen proto, že se změnila jeho finanční situace.

„Prostě buďte sami sebou, nijak se neměňte a nevzdávejte se práce, kterou milujete,“ poradil v jednom rozhovoru budoucím výhercům. Důležité je rovněž nezapomenout na své principy, hodnoty a dosavadní priority.
 

2. Podělte se

Pro Tyrona bylo jeho okolí vždy důležité a chtěl ho neustále zlepšovat. Dle jeho filozofie totiž život není jen o jednotlivci, nýbrž o celé komunitě a prostředí, v němž žijeme.

Jakmile se mu díky výhře naskytla příležitost nechal ve škole vybudovat dlouho zanedbávanou běžeckou dráhu, pořídil nové auto sobě, manželce i několika přátelům a o zbytek peněz se rozdělil se svými sourozenci a pěti syny.
 

3. Myslete na to, komu dáváte

Na bezpředmětné rozdávání ovšem také nevěří. Před obdarováním ostatních je podle něj nutné zamyslet se nad tím, zda daný člověk finanční pomoc opravdu potřebuje a nezneužije ji. Z principu by se tak vyhnul peněžním darům těm, kdo pro sebe nic nedělají a spoléhají pouze na pomoc druhých.
 

4. Investujte do budoucnosti

Tyron nemá rád slovo „půjčování“ a po nikom nechce peníze zpět. Místo toho si přeje, aby je daný člověk dobře využil a později podal pomocnou ruku někomu dalšímu.

„Celý život jsem s financemi bojoval a musel jsem mít dvě práce, abych se uživil. Když vidím jaké mají mladí lidé problémy s penězi, není mi dobře. Pokud můžu pomoct dětem a mladým, kteří se opravdu snaží, vnímám to jako investici do jejich budoucnosti.“
 

5. Neberte výhru jako samozřejmost

Kolikrát už jste četli o výhercích, kteří své peníze bezmyšlenkovitě rozházeli? Tyron má pro to jednu užitečnou radu. „Výhra v loterii je životní událost a má vám vydržet do konce života. Využijte ji moudře.“

Víte, komu byste pomohli nebo do čeho investovali vy? Pokud vám to zítra vyjde ve Sportce, užít si budete moct ještě vyšší částku, než vyhrál Tyron - Superjackpot nyní nabízí fantastických 111,1 milionu korun.

Vstupenku do slosování najdete na tomto odkazu.

Přečtěte si také