5 věcí, za které boháči neutrácejí. Tipnete si, jaké to jsou?

Mohou si finančně dovolit vše, co chtějí, ale přesto to mnozí z nich nedělají. Řeč je o bohatých lidech, kteří si svých financí váží a snaží se je utrácet s rozmyslem. Víte, za jaké věci milionáři zpravidla neutrácejí?
 

1. Předražené značky

Jestli si myslíte, že si většina boháčů kupuje oblečení, auta a výrobky od značek s tou nejvyšší cenovkou, jste na omylu. Spousta z nich totiž sází na trochu obyčejnější produkty.
 

Přečtěte si také: Padla hlavní výhra Extra Renty. Jak by si 100 tisíc měsíčně užili Pazderková nebo Kašpárek?


Neznamená to ovšem, že si nikdy nic značkového nekoupí, jen zkrátka nemají zapotřebí své bohatství dávat na odiv prostřednictvím svého šatníku nebo technologií.
 

2. Nekvalitní produkty

Přestože někteří boháči bývají celkem skrblíci, šetřit za každou cenu rozhodně nechtějí a od velmi levných a nekvalitních produktů dávají ruce rovnou stranou. Moc dobře vědí, že takové věci nemají příliš dlouhou životnost a jejich koupě se jim ve skutečnosti spíše prodraží. Jak zkrátka říkal už náš nejúspěšnější podnikatel historie Tomáš Baťa: „Nejsem dost bohatý na to, abych si kupoval levné věci.“
 

3. Luxusní domy

Obrovské vily a soukromé ostrovy zní sice moc hezky, i na nich se ale boháči snaží ušetřit seč mohou. Při vybírání nového obydlí tak nekývnou na první nabídku, a stejně jako běžní smrtelníci baží po slevách či výhodných dohodách.
 

4. Plastické operace

Ještě před lety byly mezi slavnými a bohatými plastiky hitem, trend se ale naštěstí postupně mění. V současnosti je stále více milionářů, kteří jsou na své vrásky skutečně hrdí. A i když svým blízkým zkrášlující operace klidně dopřejí, sami se řadí do skupiny lidí, kteří vyznávají sebelásku a respekt k vlastnímu tělu. Což znamená i smíření se se skutečností, že už nikomu dvacet znovu nebude.

Jak mnoho z nich přiznává, od té doby, co se začali mít rádi se vším všudy, jsou mnohem spokojenější a mají také daleko víc energie budovat svá impéria.
 

5. Impulzivní nakupování

Příležitosti na vytažení peněženky na nás číhají úplně všude a se všemi těmi lákavými nabídkami na internetu i v obchodech se jim dá jen těžko vyhnout. Kolikrát se vám stalo, že jste podlehli a bez delšího rozhodování si koupili něco, co jste ve skutečnosti vůbec nepotřebovali?

Boháči se impulzivním nákupům vyhýbají, jak jen to jde, a v případě, že se jim přece jen něco nového zalíbí, dají si před použitím kreditky nějaký čas na rozmyšlenou.
 

Raději zážitky!

Může se zdát, že milionáři nedělají nic jiného, než že si své peníze škudlí. Ve skutečnosti však své finance směřují především do investic, vzdělání a nezapomenutelných zážitků, které většinu lidí udělají mnohem šťastnější než hmotný majetek.

Spoustu zážitků, třeba výlety do vysněných destinací, ale třeba také rozjezd podnikání si budete moct bez starostí užívat, když to vyjde v loterii Extra Renta. Pokud totiž uhodnete správnou kombinaci čísel, následujících 20 let si budete moct vychutnávat měsíční rentu ve výši 100 tisíc korun.

Extra Renta se losuje už zítra a plný tiket pořídíte jen za 100 Kč. Klikněte si pro vstupenku do slosování na tento odkaz.

Přečtěte si také