Manželé málem přišli o výhru. Protože ale nic nenechali náhodě, radují se teď ze 7 milionů

Představte si, že v ruce držíte tiket s výherními čísly. Co s ním uděláte? Uložíte jej jen tak do peněženky, nebo ho raději schováte do trezoru? Ať tak či tak, ještě jednu věc byste předtím měli udělat – sázenku podepsat anebo pořídit její kopii.

Přečtěte si také: Obří radost na Olomoucku! Sportka sázejícímu nadělila 53,6 milionu!


Příběh dvojice z Rakouska ukazuje, jak by se měl člověk zachovat, když se mu ztratí výherní tiket nebo los. Nebýt jejich opatrnosti, tučná výhra mohla skončit na účtu zloděje.
 

O 7,2 milionu málem přišli

Postarší manželský pár vsadil tiket začátkem loňského roku v trafice nedaleko jejich domu. Šťastná kombinace čísel dvojici přinesla 280 tisíc eur, což je v přepočtu zhruba 7,2 milionu korun.

Jejich radost byla veliká, těšili se, že si užijí pohodový důchod. Než ale stačili dát vědět loterní společnosti, že tuto krásnou částku trefili, jejich výherní tiket zmizel.
 

Jak sázenka skončila v cizích rukou?

Za vše mohl jejich osobní fyzioterapeut, který chodil důchodce masírovat již několik let domů. Masér zřejmě vytáhl tiket z peněženky muže během masáže, i když později na policii tvrdil, že jej našel před domem. Také prý netušil, že zvolená kombinace čísel představovala takový balík.

Výhra nakonec připadla postaršímu manželskému páru, a to jen díky opatrnosti důchodkyně z Vídně, sázenku si totiž okopírovala. Kromě kopie tiketu pár doložil vlastnictví také tím, že byli schopni správně určit trafiku, kde byla výherní sázenka podána.
 

Opatrnost se vyplácí

Vzhledem k tomu, že masér nebyl dosud trestán a loupeže litoval, soud mu udělil jen dvanáctiměsíční podmínku. Polehčující okolností bylo prý i to, že šlo o „zvláště lákavou příležitost“. Muž po vynesení rozsudku pogratulovala manželskému páru k jejich výhře. Ti si však našli maséra nového.

Krádeže výherních losů nejsou ničím ojedinělým. Loterní společnosti proto doporučují, aby si lidé výherní sázenku na druhé straně podepsali. K usvědčení zloděje také často dopomohou záznamy bezpečnostních kamer z prodejen, kde je tiket podán.
 

Tikety vždy podepisujte. Anebo sázejte online

A jak jste na tom vy, podepisujete si svou sázenku? Pokud ne, měli byste začít. Anebo si vsaďte online. Když si totiž vsadíte přes internet, tiket vám nikdo neukradne. Nemluvě o tom, že si svoji vstupenku do dnešního slosování Sportky, kde se hraje o 187,3 milionu korun, pořídíte z pohodlí domova na pár kliknutí.

Vsaďte si na tomto odkazu.

Přečtěte si také