Lijete ještě olovo? Tady jsou vánoční tradice v moderním pojetí

Společný čas, domácí dobroty a rozdávání dárků lidi stále baví. Kdekdo už nejí kapra, nepouští oříškové lodičky a online přání vytlačuje papírové pohlednice. Pořád je tu ale spousta variací, jak udělat tradice hezky česky a zároveň moderně a rychle. 

Přečtěte si také: Výhra ze Sportky naplní misky opuštěným psům a kočkám


Vánoční pohlednice se pomalu ztrácejí. Sem tam někdo ještě pošle přáníčko poštou, ale jinak tuto oblast nepokrytě válcují e-pohlednice s vlastní fotkou, online zprávy a smsky. Trochu to však ztrácí osobní kouzlo, nemyslíte? Vzpomeňte si, kdy jste naposledy někomu vymysleli básničku? Zkuste to letos.
 

Zkuste originální vánoční přání


Atraktivitu takového osobního přání můžete posunout ještě dále tím, že jej vepíšete do stíracího losu s názvem Vánoční přání, který sám o sobě jako přáníčko vypadá. Příjemce potěší možnost výhry i váš ručně psaný vzkaz a samozřejmě výhra - svým blízkým můžete pod stromeček nadělit až 1 milion korun.
 

Základem tradic je pohodová nálada

Tradice jako krájení jablka nebo pouštění skořápek vlašských oříšků se svíčkami modernizaci nepotřebují, ale ani není nutné je pravidelně praktikovat. Základem by měla být pohodová nálada, kterou si doma ušijete na míru.

Třeba ke štědrovečernímu stolu se váže spousta pověr, které si můžete adaptovat na svoje prostředí. Podívejte se na ně, vyberte si ty pro vás zajímavé, a vytiskněte si je třeba na ledničku. Až dojde na Štědrý den, bude s nimi spousta legrace. Zkuste na Vánoce na sídlišti shánět sekeru.

Nový kabát dostala také tradice lití olova. Už si nemusíte představovat scénu s brýlemi z Pelíšků, dnes už se lije ze lžičky a bezpečně. Jestli doma nemáte kováře, úplně vám postačí malá mince olova a kahánek se svíčkou. Olovo zakoupíte v rybářských potřebách, nebo se rovnou na internetu prodávají od 150 korun speciální bezpečné sady na lití olova.
 

Zlatá šupina může přinést až 30 tisíc


A pak je tu jedna otázka. Má vůbec význam tu rybu na Vánoce kupovat? Jestli většina členů domácnosti kapra nejí, je zbytečné se do tradic tlačit přes sílu. O Vánocích by měla doma vládnout hlavně příjemná a smířlivá atmosféra.

Pokud rybu kupujete pouze kvůli pověře se šupinkou pod talířem, usmažte raději normální řízky a skočte poprosit prodejce jen o pár šupin bokem. Ještě moderněji to můžete vyřešit stíracím losem Zlatá šupina. Dá se využít jak pod talíř, tak i jako jmenovka na dárek. Kromě štěstí může tahle šupina přinést výhru až 30 tisíc korun.
 

Splňte svým blízkým hned 3 přání


Na závěr pro vás máme jeden tip v případě, že nevíte, čím své příbuzné nebo přátele, na kterých vám záleží, obdarovat. Do svátků klidu a míru vplouvá také Vánoční zlatá rybka, která neplní jen jedno, ale hned tři přání zároveň. Kromě hlavní výhry 8 milionů korun může přinést ještě vozy Kodiaq, Octavii a Rapid nebo luxusní dovolenou. Co víc - vyhrává téměř každý los.

Jestli jsme vás naladili na vánoční stírání, tak máme ještě jednu dobrou zprávu, losy od Sazky totiž koupíte v tisících prodejních místech po celé republice. To nejbližší najdete na mapě na tomto odkazu.

Přečtěte si také