Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Konec stíracích losů? Loterie od Sazky už brzy nemusí fungovat

Konec stíracích losů? Loterie od Sazky už brzy nemusí fungovat
Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny doporučil zvýšit loteriím sektorovou daň ze současných 35 % na 55 %. Tento zásadní nárůst by znamenal konec firmy Sazka, jak ji známe dnes.

Přečtěte si také: Sazka pomáhá v boji proti pandemii. Seniorům poslala 1 000 000 Kč a spustila sbírku


Hry Sazky baví Čechy už přes 60 let. Každý rok rozdá Sazka desítky milionů výher v řádu několika miliard korun. Dlouholetou tradici nyní ohrožuje opakované zvýšení loterní daně, které sázející připraví o vysoké jackpoty ve Sportce a ukončí prodej oblíbených stíracích losů.
 

Budou zavírat trafiky

Přijetí návrhu zvýšení loterní daně by znamenalo uzavření velké části trafik, ve kterých zákazníci využívají terminál Sazky. Z mnoha malých měst a vesnic po celé republice by zmizela místa, která v těchto obcích se špatnou dostupností nahrazují služby České pošty.
 

Skončí podpora českého sportu?

Sazka je dlouhodobě generálním partnerem českého sportu. Při plánovaném zvýšení loterní daně na 55 % nebude mít společnost finanční zdroje na podporu mládežnického i profesionálního sportu. Zásadním způsobem je tedy ohrožena i účast českých sportovců na Olympijských hrách v Tokiu.
 

Pomozte v boji #zasazku

O tom, jestli přijdou miliony sázejících o své oblíbené hry, školy o projekty na rozhýbávaní dětí a olympionici o peníze na svou přípravu se rozhodne na jednání Poslanecké sněmovny, které začíná 18. listopadu.

Pomozte jedné z nejznámějších českých firem zachovat současnou podobu. Svou podporu můžete vyjádřit na stránce www.zasazku.cz.

Přečtěte si také