Global Money Week 2024: Jak na bezpečné hraní a zábavu? Klíčem je finanční gramotnost
Říkáte si, jak jdou dohromady loterie, losy, sázky a podobné hry s finanční gramotností? Na první pohled asi nijak, možná se to dokonce může zdát jako naprostý protimluv. Faktem ale je, že finanční gramotnost je právě pro bezpečnou zábavu a zodpovědné hraní naprosto nezbytná. I proto se letos společnost Sazka stala partnerem celosvětového projektu Global Money Week 2024.


Přečtěte si také: Znáte herní limity? Je jich celkem sedm a jsou důležitým krokem k zodpovědnému hraní


Porozumění světu financí a umění dobře si spočítat, na co máte, je dnes důležitější než kdykoliv dříve. A to si moc dobře uvědomujeme i v Sazce. Společnost už více než 65 let přináší lidem zábavu, plní sny a z těch nejšťastnějších dělá milionáře. To vše ale s vysokým důrazem na zodpovědnost a bezpečí každého hráče. I proto jsme se letos stali partnerem celosvětové iniciativy Global Money Week (GMW).
 

Čím dříve, tím lépe

Finanční vzdělávání a umění nakládat s penězi by se mělo podporovat už od útlého věku. Společnost Sazka, součást největší světové loterijní skupiny a lídr na českém trhu, je ve světě financí velkým hráčem. Společnost už více než 65 let přináší lidem zábavu, plní sny a z těch nejšťastnějších dělá milionáře.
 
To vše s vysokým důrazem na zodpovědnost a bezpečí.  Kromě vlastních projektů, jako je například Hraj s rozumem, se zapojuje do dalších iniciativ zaměřených právě na finanční gramotnost. Příkladem je soutěž pro školy Rozpočti si to! nebo Global Money Week (GMW), který se koná od 18. do 24. března 2024.
 

Podpora finanční gramotnosti dává smysl 

Sazka dlouhodobě podporuje finanční gramotnost a obecně vzdělávání dětí a mládeže v oblasti financí a kritického myšlení. „Sazka je do nejmenších detailů promyšlený stroj, který stojí na statistice, matematice a finančním plánování,“ prozrazuje Pavel Gernt manažer zodpovědného hraní společnosti Sazka a dodává, že obchodní model společnosti je postaven právě na udržování dlouhodobě zdravé zákaznické báze. „Nechceme, aby se našim zákazníkům hraní vymklo z rukou. Našim cílem jsou naopak hráči, kteří si užívají vzrušení ze hry a výhry neškodně celý život. Chceme, aby naši zákazníci snili bez hranic, ale zároveň stáli pevně nohama na zemi.“ 

Hraní a zábava se Sazkou by měly být příjemným vyplněním volného času, které přináší vzrušení, probouzí fantazii a sny. To vše ale s rozumem a rozmyslem, tak aby to nemělo vliv na běžný život. „Je důležité, aby každý v první řadě pokryl své potřeby a myslel i na rezervu. To, co mu zbyde, jsou peníze, které může použít na zábavu,“ upozorňuje Pavel Gernt. Kultivovat povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi je důležité mezi všemi generacemi. A právě to je společným cílem Sazky i GMW.
 

Výhra může změnit život 

Umět zacházet s penězi je důležité vždy. Nejen v okamžiku, kdy člověk hraje a sází – jak na to ukazuje projekt Hraj s rozumem – ale i v případě, kdy se na hráče usměje štěstí a cinkne mu velká výhra. Tento okamžik totiž umí výherci od základu změnit život. „To rozhodně není nadsázka, proto je i u výherců nesmírně důležité, aby byli dostatečně finančně gramotní, jen tak si mohou svou výhru skutečně užít,“ zdůrazňuje Pavel Gernt ze Sazky.  

A co vy? Umíte si své hraní zodpovědně užívat? Zkuste si náš test a uvidíte, zda hrajete s rozumem!

Přečtěte si také