Cyklistika ovládne o prázdninách Bořislavku. Charitativní výstava PELOTONIE ukazuje skutečné emoce
Výstava jedinečných fotografií z prostředí cyklistiky ukazuje nádheru i odvrácenou stranu tohoto sportu. Emoce jako jsou radost z vítězství, naděje a odhodlání, ale také vztek, zmar a bolest, dokázali na celkem 50 vystavených snímcích zachytit fotografové Martina Navrátilová, Barbora Reichová a Jan Brychta.


Přečtěte si také: Prague Bike Fest přilákal na pražské výstaviště přes 3000 lidí. SAZKA pumptrack zóna byla hitem


K příležitosti největšího tuzemského silničního etapového závodu Czech Tour a za podpory společnosti Sazka a Czech Cycling Tour se od 21. června do 27. srpna 2023 koná ve foyer sídla skupiny KKCG v prostorách Centra Bořislavka výstava s příznačným názvem PELOTONIE, která zachycuje jedinečné okamžiky z vrcholných českých i světových cyklistických závodů. 


Tři fotografové spojili síly

Snímky fotografky Markéty Navrátilové z pětadvaceti ročníků Tour de France a dalších cyklistických závodů po celém světě doplňují fotografie oficiální fotografky českých olympioniků Barbory Reichové a Jana Brychty, jehož jméno je výrazně spojeno s Českým svazem cyklistiky. Celkem 50 fotografií ukazuje netradiční pohled na světovou i tuzemskou cyklistiku. Polovina vystavených fotografií pochází z prostředí cyklistických závodů Czech Tour a Závodu míru. Další výběr snímků pak prezentuje světové závody, především Tour de France.


Prohlédněte si klenot mezi závodními koly

Vedle fotografií, které je možné si na charitativní prodejní výstavě koupit a podpořit tak skrze Českou olympijskou nadaci mladé talentované sportovce ze znevýhodněných rodin, je velkým lákadlem také unikátní závodní kolo prestižního italského výrobce Colnago, typ C64 Gold Private Edition. V roce 2018 jich bylo vyrobeno pouze 64 kusů a naprostá většina byla prodaná mimo Evropu. Na našem kontinentu zůstaly podle dostupných informací pouze tři kusy – vystavený exemplář z portfolia Engine Classic Cars Investment Fund je právě jedním z nich. Od běžných „silniček“ se tento unikát odlišuje nápaditým designem s detaily z 24karátového zlata, které doplňuje typický karbonový rám.Část výtěžku z prodeje fotografií půjde také na nákup nového handbiku pro sportovce a tetraplegika, pro kterého pořízení speciálně upraveného kola na ruční pohon znamená návrat k aktivnímu trávení volného času.


SAZKA a cyklistika k sobě patří

Sazka je výrazným podporovatelem českého sportu a v posledních letech výrazně vstoupila do světa cyklistiky. Stala se generálním partnerem silničního etapového závodu Czech Tour, se kterým má do budoucna velké světové plány. Závod chce posunout do kategorie Word Tour a zařadit ho mezi nejprestižnější závody, jako je Tour de France, Vuelta nebo Giro d'Italia.  Společnost se letos stala také exkluzivním partnerem Českého svazu cyklistiky a ale podporuje i méně známé disciplíny tohoto sportu, jako je například freestyle BMX. Společnou ambicí je nejenom zlepšit úroveň domácích závodů, ale například také rozšířit reprezentační týmy a navýšit počet jejich výjezdů. 

Na výstavě si přijdou na své nejen fanoušci cyklistiky, ale také všichni ti, co milují český sport a kvalitní fotografii. Uvidíme se s vámi? 


O výstavě PELOTONIA: THE BEST OF CYCLING PHOTOGRAPHY

Kdy: 21. června – 27. srpna 2023

Kde: Bořislavka Centrum, foyer sídla společnosti KKCG

Co: Charitativní prodejní výstava – výtěžek z prodeje fotografií je určen na mladých sportovců ze znevýhodněných rodin, které podporuje Česká olympijská nadace.
 
Jak: Výstava je volně přístupná pro veřejnost ve foyer budovy ve všední den od 10 do 18 hodin a o víkendech od 13 do 18 hodin.

 
Autorem úvodní fotografií i fotografií v textu je Petr Hejna.

Přečtěte si také