Chodíte pozdě a milujete béčkové filmy? Pak jste pravděpodobně inteligentní

Výzkumníci se již dlouhou dobu snaží jednou provždy zjistit, jaké jsou známky inteligence. A už mají nejspíš jasno.

Přečtěte si také: Před operací si omylem koupil tři identické tikety do loterie. Díky své chybě vyhrál 4 miliony


Projděte si několik základních rysů, podle kterých poznáte, že váš mozek funguje opravdu nadprůměrně. 
 

Milovníci béčkových propadáků 

Megažraloci versus obří chobotnice, superhrdinové, kteří zachrání svět před Marťany, nebo snad války mezi upíry a vlkodlaky. Podobné filmy přitahují chytré mozky. Výzkumníci potvrdili, že fanoušci podřadné filmové produkce usedají do kin vybaveni ironií, nadhledem a pořádnou dávkou sarkasmu. 
 

Nedochvilní lenoši 

Inteligentní lidé jsou líní, protože veškerou energii vkládají do hlubokého přemýšlení. Většinu času tráví se svými myšlenkami a hledáním vhodných řešení. Není divu, že to jsou většinou introverti, kteří hůře navazují jakékoli sociální vazby. Ruku v ruce pak jde inteligence s nedochvilností. 
 

Nepořádní leváci 

Neuklizené prostředí inspiruje a podporuje produkci nových, čerstvých myšlenek. Takže chaos na vašem stole je znamením skutečné geniality. A pokud jste k tomu všemu leváci, pak máte vyhráno! Kromě toho, že levá ruka umí lépe sahat do peněženky, mají leváci lepší představivost než praváci. 
 

Majitelé koček 

Lidé, kteří mají psy, jsou více společenští, zatímco majitelé koček bývají inteligentní. „Kočkaři“ jsou navíc citlivější a vnímavější než „pejskaři“. A hned je jasné, jakého domácího mazlíčka pořídíte vašim ratolestem k narozeninám.
 

Vtípkaři 

Lidé, kteří se s chutí zasmějí nevhodným vtipům, bývají mnohem inteligentnější než ti, kteří takto temný smysl pro humor nemají. Není to znak primitivnosti a omezenosti, ale naopak to svědčí o kvalitní slovní zásobě a značném citu pro jazyk.  
 

Vysocí hubeňouři 

Zdá se, že zde platí přímá úměrnost – čím vyšší a hubenější, tím chytřejší. A platí to dokonce i o dětech. Žirafy a Eiffelovky, které už v dětství nad ostatními vyčnívají, mívají vyvinutější poznávací procesy. 

Možná že nejste hubeňouři a nekoukáte na béčkové filmy, zato můžete být dalším šťastlivcem, který získá hlavní výhru. Klikněte si pro vstupenku do zítřejšího losování Sportky.

Přečtěte si také