Chcete-li být zdraví, pořiďte si psa, říkají výzkumníci

Vnese vám do života radost, přátelství, ale také rituály – pravidelné venčení, vycházky... To vše se promítne do vašeho zdraví. Nejen fyzického, ale také mentálního. Potvrdila to unikátní studie z Japonska. Přečtěte si o ní více v následujícím článku.

Přečtěte si také: Za tiket Extra Renty dal jen 50 Kč, i tak si bude 20 let užívat rentu 100 000 Kč měsíčně!


Lidé, kteří doma chovají zvíře, mají lepší fyzické i psychické zdraví. Podle výzkumu japonského týmu vydaného v magazínu Plos One, je život s domácím mazlíčkem cestou k „úspěšnému stárnutí“. Jak je to možné?
 

Přátelství, radost a láska

Zvíře vám vnese do života přátelství, radost, lásku, ale nejen to. Také návyky a prospěšné rituály. Zvláště pokud máte psa a musíte jej pravidelně venčit a chodit na vycházky. Tato fyzická aktivita se pozitivně promítne do lepší kondice ve stáří.

Výzkum byl proveden na 11 tisících respondentech, mužích a ženách z Tokia ve věku od pětašedesáti do čtyřiaosmdesáti let. Analýza všech dat přinesla přesvědčivá zjištění. Na konci sledovaného období skončilo s invaliditou 17 % respondentů.
 

Pes snižuje riziko invalidity

Jenže muži a ženy, kteří sdíleli život se psím společníkem, měli zhruba poloviční riziko invalidity než ti, kteří byli o psí společnost chudší. Lidé, kteří žili se psem někdy předtím, měli riziko nižší alespoň o 16 %.

„Venčení psa je fyzickou činností mírné intenzity, která se zdá mít ochranný účinek a redukuje nebezpečí invalidity skrze snížení rizika fyzické křehkosti,“ poznamenává Yu Taniguchi z japonského Národního institutu pro environmentální studia.
 

Vyhrajte dneska život v pohodě

Rádi byste si pořídili psa, ale nejste si jisti, jestli budete mít jak na venčení, tak třeba i na delší výlety s vaším chlupatým parťákem dost času? Jestli dneska večer vyhrajete v loterii Extra Renta, získáte fantastickou měsíční rentu 100 000 Kč, a to rovnou na 20 let.

Zajistěte si vstupenku do losování o život v pohodě na tomto odkazu.

Přečtěte si také