Sazka Hry - Pozadí Sazka Hry - Popředí
Úvod

Sazka Hry

Nakoukněte k nám
do kanceláře.
Kancelář Pan Červený Pan Červený, 20. 1. 2023 Recenze

Gonzo’s Gold: Gonzo hlásí návrat na scénu!

Je to více než 10 let, co švédské studio NetEnt vypustilo do světa jednu ze svých největších pecek Gonzo’s Quest. Dobrodruh Gonzo, hlavní hrdina tohoto famózního slotu, se po letech vrací, aby konečně našel zlaté Eldorádo. Pomoz mu najít chrám s poklady a posbírej při tom tolik výher, kolik jen uneseš!

Mechanika Cluster pays

Ve hře Gonzo’s Gold je sice hlavním hrdinou oblíbený fousáč, ale moc dalších podobností s původním titulem tu nenajdeš. Můžeš se ale těšit na úplně jiný zážitek ze hry. Válce jsou zde nahrazeny hrací plochou o 5x5 polích, na kterých neřešíš žádné výherní linie. Hra totiž jede na mechanice ‚Cluster pays‘, se kterou přišlo právě studio Netent. Spočívá v tom, že stačí kdekoli na plátně najít aspoň 3 prémiové nebo 4 nízké symboly, které spolu budou vodorovně nebo svisle sousedit, přičemž je úplně jedno, jestli shluk symbolů trefíte vpravo, vlevo, nebo veprostřed. Mayský chrám z ryzího zlata doplní výhry jako wild a zároveň tři tyto symboly spouští našláplou bonusovku.

Free spiny s expanding symbolem

Největších šancí k dosažení pořádného big winu se dočkáš právě v bonusovce. Tři a více zlatých chrámů ti poskytne 10 pokusů k nalezení bájného pokladu. Navíc když jich padne 5, máš ještě před spuštěním free spinů v kapse 200násobek. Než se vrhneš na volné točky, vylosuješ si speciální ‚expanding symbol‘ a pak už jenom sbíráš výhru za výhrou. Během free spinů má vylosovaný symbol hned dvě výhody. Nepotřebuješ trefit shluk 3 a více (symboly spolu nemusí sousedit), aby byla vyplacená výhra, a když spolu sousedí aspoň 2, roztáhnou se po celém válci nebo řádku. 

Trefit plné plátno jednoho symbolu je tak v bonusu o dost snazší. Zajímavé výhry tě čekají i za obyčejné karetní symboly (až x300), ale kvůli nim ses asi na výpravu do džungle nevydal. Symbol dobrodruha Gonza ti už ve 20 kusech vynese 1000násobek, a v plném plátnu dokonce luxusní 5000násobek!
Pan Zelený: „Gonzo je moje nejoblíbenější figura z Netentích slotů, takže mi udělalo radost, že se po letech objevil i v nový pecce. Trochu mi chybí jeho tanečky při big winu, mechanika hry to ale bohatě vynahrazuje. Díky ní mám totiž naději na výhru vždycky až do posledního válce.“ Pan Červený: „Bonusovka trochu připomíná free spiny v různých ‚Book of‘ hrách, což mi vůbec nevadí. Je totiž celkem jedno, co si vylosuju za symbol, protože vždycky může padnout raketa za plný plátno. Snad se mi brzo povede chytit 25 fousáčů a urvu x5000!“

Mrkněte také na tohle