Každý den nejméně jeden nový milionář. Sazka změnila v roce 2022 život rekordnímu počtu sázejících.  Z milionových výher v loteriích a losech se radovalo 450 šťastlivců, což je zdaleka nejvíce v historii – předchozím rekordem bylo 250 milionářů v roce 2021. Nejvyšší výhrou loňského roku byl Superjackpot Sportky, ze kterého si sázející odnesl 155 milionů korun. Skokově se zvýšil počet milionářů, kteří si vsadili online.
Vysoké výhry padaly jak v číselných loteriích, tak v tradičních stíracích losech i online losech na internetu. „Sazka pomáhá lidem plnit sny. Loni se nám podařilo takřka nemožné: v průměru jsme každý den vytvořili alespoň jednoho milionáře. Zároveň jsme denně rozdali téměř 170 tisíc výher – za rok tedy 62 milionů výher, na kterých jsme vyplatili 10 miliard korun,“ říká Aleš Veselý, generální ředitel společnosti Sazka. I proto bude česká loterijní jednička pokračovat ve své dobročinné misi, kdy za každého nového milionáře daruje jízdní kolo potřebným – dětským domovům, samoživitelkám a dalším znevýhodněným skupinám. Podpora cyklistiky a sportu celkově je jedním ze základních pilířů tradic Sazky. 

Ve Sportce hřměla Milionová bouře, Eurojackpot rozdával luxusní off-roady 
Sázejícím se loni mimořádně dařilo. Jen v loteriích je šťastných novopečených milionářů 395 – během dekády se jejich počet zvýšil pět a půl krát. Nejvyšší počty nových milionářů vytvořily číselné loterie Eurojackpot a Sportka, které dohromady vygenerovaly celkem 363 nových milionářů. Královna loterií Sportka loni v dubnu oslavila 65. narozeniny a Česku nadělila rekordní počet nových milionářů – celkem 244. K pokoření historického rekordu přispělo rozpuštění bonusové složky Superjackpotu Sportky, nazvané Milionová bouře. Z té vzešla rovná stovka nových milionářů. Nejčastěji losovaným číslem ve Sportce v prvním tahu byla magická trojka, ve druhém tahu se loni nejčastěji objevilo číslo 40. 

Loterie evropského formátu Eurojackpot přidala na jaře loňského roku další šanci stát se miliardářem, pravidelné úterní slosování, a s ním mohlo vyjet do ulic na 70 kultovních vozů Land Rover Defender, každý v hodnotě 2,2 milionu korun. Celkem loni Eurojackpot vytvořil 119 milionářů. V březnu a září vzešli z loterie Extra renta tři rentiéři, kteří si na příštích dvacet let připsali na účet rentu 100 000 Kč měsíčně v souhrnné hodnotě 72 milionů korun.

Mezi losy vede Černá perla 
V segmentu populárních stíracích losů si alespoň milion korun setřely čtyři desítky šťastlivců a rozdělily si mezi sebe 111 milionů korun. Z největší, deseti milionové výhry na losu Maxi černá perla se radoval sázející na Plzeňsku, šťastnou ruku při stírání měli i sázející v případě losů Rentiér. Celkem se loni na výhrách v losech a online losech vyplatilo pět miliard korun. 

Štěstí nejvíc fandilo sázejícím na internetu 
Nejvíce se opět dařilo sázejícím ze Středočeského kraje, kde získalo více než milion korun 40 šťastlivců, 36 milionových výher putovalo do Jihomoravského kraje a dalších 34 nových milionářů přibylo v Praze. Nejvyšší výhra loňského roku, Superjackpot Sportky, padl v Karlovarském kraji. Druhá (52 milionů korun ve Sportce) i třetí (40 milionů korun ve Sportce) nejvyšší výhra padly na internetu. Celkem z internetového sázení vzešlo na 120 nových milionářů.