V rámci populárního etapového Závodu Míru U23 předala Sazka sedm BMX kol dětem do Dětského domova Jeseník. Ihned po vyhlášení vítězů prologu závodu předal Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky, dar přímo dětem a řediteli DD Filipovi Haltmarovi.
 
„Jsem velmi rád, že Sazka podporuje jak tento unikátní závod, tak i děti z místního Dětského domova. Sazka se jako partner českého sportu dlouhodobě snaží rozhýbávat celou populaci. Moc dobře proto víme, že se sportem je ideální začínat už v mládí, aby si člověk našel lásku k pohybu co nejdříve. Měl jsem tu čest předat jménem Sazky dar, který doufám, přinese těmto dětem spoustu zábavy,“ uvedl Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky, která je generálním partnerem závodu.
 
„Sportovního vybavení máme dlouhodobě nedostatek. Jsme za tyto věcné dary tedy opravdu vděční. Naše děti budou kola využívat převážně v areálu Dětského domova, proto jsme rádi, že v Sazce vybrali odolnější kola typu BMX, které něco vydrží a zároveň jsou také univerzální na výšku dítěte,“ řekl Filip Haltmar, ředitel Dětského domova Jeseník.
 
Závod Míru U23 se letos jede 3. – 6. června, a to s mírně obměněnými trasami. Loterní společnost Sazka se od letošního roku stala generálním partnerem této úspěšné akce, jež je zařazena do Poháru národů, seriálu nejprestižnějších závodů této věkové kategorie. Jako obvykle se Závod Míru i letos jede v národních dresech. Účastní se ho devatenáct národních týmů.