Dnes dopoledne byl v centrále Sazky ověřen výherní tiket na částku 2, 466 mld. Kč. Sázenku přinesl muž středního věku, který ji také osobně vsadil v Pardubickém kraji, kde žije. Před osobní návštěvou výherce dnes ráno zavolal na call centrum Sazky, aby si byl jistý zachováním anonymity. Na výherce Sazka čekala 26 dní.

„S výhercem byl v kontaktu pouze jeden pověřený pracovník, opatření, která jsme přijali, zamezila, aby výherce mohli identifikovat i zaměstnanci recepce. Výherce se v Sazce zdržel pouhých 20 minut, byl velmi nervózní a několikrát opakoval, že spěchá na vlak. Během krátkého rozhovoru sdělil našemu kolegovi, že zatím se v jeho životě nic nezměnilo, dál chodí do práce a pečlivě zvažuje, jak s penězi naloží. S přihlášením se o výhru otálel z důvodu velkého mediálního zájmu a obavou o svoji anonymitu. Podle svých slov čekal, až se situace alespoň trochu uklidní. Výherce velmi ocenil kontakty na psychologické a finanční poradenství, které jsme pro něj měli připravené, zároveň si odnesl hotovost ve výši 270 000 Kč“, říká Václav Friedmann, tiskový mluvčí Sazky.

Od dnešního dne běží lhůta 60 dní, během které převedeme výhru na bankovní účty výherce. Výhry v České republice nepodléhají zdanění, výherce tedy obdrží celou částku. Jsme opravdu velmi rádi, že se výherce přihlásil, i když mu zbýval ještě více než týden. Pokud by se do zítřka nepřihlásil, zvažovali jsme spuštění kampaně, kterou bychom ho k přihlášení se o výhru vyzvali“, dodává Václav Friedmann.

Sazka tak vyplatí nejvyšší výhru na území České republiky, stejně jako nejvyšší výhru v historii Eurojackpotu. Dosud nejvyšší výherní sumu vyplatilo Finsko. Loni v záři se jednalo o částku 1,7 miliardy korun.  Třetí nejvyšší výhru, 1,61 miliardy korun, si odnesl hráč z Německa.  

Loterie Eurojackpot  je v současné době provozována na území šestnácti evropských států (Holandsko, Německo, Itálie, Dánsko, Finsko, Estonsko Slovinsko, Španělsko, Chorvatsko, Island, Lotyško, Litva, Norsko, Švédsko, Česká republika a Maďarsko). Minimální výše sdíleného jackpotu je 10 mil.eur, maximální 90 mil. eur.

V České republice jsou výhry vypláceny v českých korunách a jejich výše je dána aktuálním kurzem v den losování Eurojackpotu.