Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

SMS jízdenky používají nejvíc v Ústí

12.03.2015 / 07:00
Službu SMS jízdenky používají cestující dopravních podniků pravidelně nejen v Praze, ale i v dalších krajských městech. Podle statistik virtuálního operátora SAZKAmobil v Ústí nad Labem dokonce více než třikrát častěji než v hlavním městě.

Mezi města, kde se nejčastěji využívá tento typ jízdenek, patří kromě Prahy a Ústí nad Labem ještě Plzeň či Liberec. Přibližně o polovinu méně pak posílají SMS jízdenky cestující v Olomouci, Brně a Zlíně. Obyvatelé Karlových Varů, Pardubic a Hradce Králové si lístek na městskou hromadnou dopravu pořizují raději tradičním způsobem.

Nejvíce SMS jízdenek při cestě z práce

„Nejčastěji posílají cestující SMS jízdenky v pondělí a pátek mezi 14 a 17 hodinou.  Absolutní špička je v 16 hodin, kdy lidé cestují z práce. Nejaktivnější uživatel této služby zakoupil za měsíc z jednoho čísla 36 SMS jízdenek,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu. Běžný uživatel této služby si koupí za stejné období průměrně 6,3 jízdenky.

Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět