Zimní únava a tipy pro lepší odpočinek

Důvodů, proč jsme v chladných měsících unavení, je hned několik. Může za to jednak zkrácení dne, kdy vstáváme ještě za tmy, a stejně tak se i za tmy vracíme, ale i nedostatek vitaminu D, který podporuje dobrou náladu.

Přečtěte si také: Padla hlavní výhra Extra Renty! Jak by si 100 tisíc měsíčně užili Pazderková nebo Kašpárek?


Na vině může být i zhoršení počasí. Někdo si sychravého počasí užívá, pro jiného to naopak může být utrpení, i když takové útulné čtení u krbu s teplými ponožkami má něco do sebe.
 

Těžší jídla, zimní spánek

Možná si to ani neuvědomujete, ale roční období má vliv i na složení našeho jídelníčku. Zatímco v horkých letních dnech ani nemusíme mít hlad a vystačíme si s lehkým salátem, v zimě máme tendenci vyhledávat sytější jídla a ty, jak víme, mohou způsobovat únavu.

Některá zvířata se v zimě ukládají k zimnímu spánku. A dobře dělají. V zimě je totiž potřeba více odpočívat. Bylo tomu tak od pradávna. V létě se pracovalo na poli, v zimě odpočívalo.
 

A tady pár slíbených tipů pro lepší odpočinek:

1. Vyhýbejte se elektronice a modrému světlu. Před spaním raději sáhněte po knize.
2. Dbejte na rutinu. Každý den choďte spát a vstávejte ve stejnou hodinu.
3. Zajistěte si dostatek pohybu.
4. Pokud možno práci nechejte v práci a doma už na ni zkuste nemyslet.
5. Káva nás dokáže správně nakopnout, ale pozor na ni odpoledne a ve večerních hodinách.
6. Vsaďte si a dopřejte si pořádnou dovolenou.

Život v pohodě můžete mít díky loterii Extra Renta. Losuje se dneska večer a hlavní výhra je víc než lákavá: měsíční rentu 100 000 Kč můžete mít na dlouhých 20 let! Vsaďte si jednoduše Extra Rentu online na pár kliknutí.
 

Přečtěte si také