Zapište se na seznam českých milionářů s Euromiliony. Jaká čísla nejčastěji vyhrávají?

Loterie Euromiliony se u nás začala hrát v roce 2003, kdy nahradila hru 5 ze 40. Na tiketu je možné si vsadit na celkem devět sloupečků, přičemž každý z nich má dvě osudí. V prvním osudí dostanete na výběr 7 čísel z 35, ve druhém pak 1 číslo z 5.

Přečtěte si také: V Euromilionech padla 6. nejvyšší výhra Sazky. Moravan je bohatší o 123 milionů


Při losování se určuje celkem 10 výherních pořadí a samozřejmě platí, že čím více čísel uhodnete, tím více peněz si odnesete. Nejvyšší výhra v prvním pořadí doposud činila 126 milionů korun, spousta výherců ale vznikla i během posledních dvanácti měsíců.
 

Sázka od třicetikoruny

Z Euromilionů uhodlo výherní kombinaci víc než 533 tisíc sázejících, kteří si rozdělili částku 61 milionů korun. Nejvyšší výhra byla přitom přes 502 tisíc s tím, že sázka začíná už na třicetikoruně.

Svá čísla si na sázence můžete vybrat sami, nechat vše na náhodě nebo obě metody namixovat. Zvolit tak můžete například tři svá oblíbená čísla a zbytek svého osudu svěřit terminálu. 
 

Čísla, co nosí štěstí

Ptáte se, na co se podle statistik vyplácí vsadit nejvíce? V prvním osudí se nejčastěji losuje 22, ve druhém 2. Nejméně úspěšná je 21 v osudí prvním a 1 v osudí druhém.

Deset let od vzniku loterie, v roce 2013, přibyla ke klasickému losování doplňková hra Eurošance. Sázející si díky ní mohou za pouhých 30 korun zvýšit své šance na výhru a to navíc bez jakékoliv námahy nebo dalšího tipování. O výhře tu totiž rozhoduje číslo sázenky.
 

Noví výherci 2x týdně

Zlákala vás možnost výhry? Pak vás jistě potěší, že ta nejhezčí, tedy jackpot za 7 uhodnutých čísel z prvního osudí a 1 z osudí druhého, je v průměru 90 781 020 Kč. A dosáhnout na ni můžete i vy. Losování probíhá 2x týdně v úterý a sobotu, sázku je přitom možné uzavřít na jedno až šestnáct losování po sobě.

Pro tiket si můžete dojít na libovolnou prodejnu s nabídkou Sazky, případně vše vyřídit z pohodlí domova. Online sázejícím se v poslední době vskutku daří, a tak by byla škoda, abyste své štěstí za pačesy nechytli i vy. Tiket do dnešního losování bude váš výměnou za pár kliknutí.

Držíme palce! 

Přečtěte si také