Vyhráli jste pořádný balík? Máme pro vás 5 tipů, jak si zachovat svou anonymitu!

Stali se z vás novopečení milionáři a máte chuť tuhle radostnou zprávu vykřičet do celého světa? Možná s tím chviličku počkejte. Někteří lidé vám totiž mohou tuto novou kapitolu života pěkně znepříjemnit.

Přečtěte si také: Chcete větší šanci na výhru ve Sportce i dalších loteriích? Máme pro vás zaručený trik


Sazka soukromí svých výherců chrání a nechává jen na nich, kolika lidem se svěří. Máme pro vás pět tipů, díky nimž můžete předejít nechtěné pozornosti a nataženým rukám „přátel“, o kterých už jste dlouhé roky neslyšeli.
 

1. S obvoláváním známých počkejte

Chápeme, že o radostné věci se člověk chce se svými blízkými podělit. V momentě šoku a euforie ale mají někteří lidé tendenci být sdílní až příliš. A protože novinky se šíří opravdu rychle, stačí zavolat jen jednomu upovídanému člověku, co neudrží tajemství, a za chvíli bude o vaší výhře vědět celé okolí.

Pokud o pozornost příliš nestojíte, dejte si raději trochu času na rozmyšlenou, než o své výhře promluvíte. Něco jiného je to u vašich nejbližších, jimž plně věříte a u nichž víte, že vás ani vašich peněz nijak nezneužijí.
 

2. Nesdílejte

S předchozím bodem souvisí i sdílení výhry na sociálních sítích. Konečné rozhodnutí je jen na vás, my ho ovšem nedoporučujeme v žádné podobě. Pokud nechcete, aby vám o peníze psali úplně cizí lidé nebo se vaším životem přelila vlna závisti a nepřejícností, nejsou statusy a fotky na Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku či kdekoliv jinde zrovna šťastný nápad.
 

3. Dejte si pozor na velké oslavy

Kdo by nechtěl pořádné jmění oslavit a zapít? Miliony na účtu přirozeně svádí k tomu uspořádat mejdan a platit jednu rundu za druhou. Vaše okolí si však může hodně rychle všimnout, co že to vlastně slavíte. Přidejte k tomu potenciální radostné výkřiky oznamující, že je z vás milionář, a pohroma je na světě.
 

4. Nesnažte se pomoct všem

Touha pomáhat ostatním je nesmírně cenná vlastnost, jen není dobré se kvůli ní doslova rozdat. Držte se proto zpátky a buďte štědří jen k těm, kdo to skutečně potřebují a vaší pomoci si budou vážit.

Jakmile člověk zbohatne, rychle se kolem něj objeví lidé se smutnými příběhy, jenže jejich věrohodnosti se ne vždy vyplatí věřit. Klidně přispějte na charitu a obdarujte své nejbližší, nebojte se ale některým lidem říct jasné „Ne!“.
 

5. Se změnou životního stylu opatrně

Co plánujete se svou výhrou udělat jako první? Pořídit si nový dům a luxusní auto, dát výpověď a vyrazit na cestu kolem světa? Zbrklá rozhodnutí a velké životní změny nejsou podle odborníků ani zkušeností předchozích výherců tím nejlepším krokem.

S nově nabytým jměním je totiž dobré se vyrovnat pomalu a s rozmyslem. Výhra vás tak nijak nesemele a pomůže to i se zachováním anonymity.

Víte, jak byste s penězi naložili? Vyzkoušejte své štěstí ve Sportce, kde teď padá jedna krásná výhra za druhou. Klikněte si pro tiket na tento odkaz.

Přečtěte si také