Ve zdravém těle zdravý duch. E-sport není jen o sezení u počítače

E-sport je jedno z nejrychleji rostoucích odvětví zábavního průmyslu. Pandemie covidu tento trend navíc ještě mnohonásobně urychlila. Profesionální hraní počítačových her však už dávno není jen o sezení u počítače.

Přečtěte si také: Hráči jsou obézní a agresivní. 5 nejčastějších mýtů kolem počítačových her


Mezi předpoklady dobrého hráče patří mimo jiné i dobrá kondice a psychická stabilita. Člověk tématu neznalý si možná právě teď říká, na co potřebuje hráč kondici? Vždyť sedí jen u počítače? Opak je v tomto případě pravdou. Právě kondice rozhoduje dlouhé, důležité a napínavé turnaje. Většina turnajů trvá několik hodin nebo dokonce dnů a hráč musí být fyzicky zdatný toto nepohodlí přečkat a po celou dobu udržet maximální pozornost a soustředění.
 

Ve zdravém těle zdravý duch

Jedno staré známé přísloví říká: „Ve zdravém těle, zdraví duch.“ Víme, že naše mysl a tělo jsou vzájemně propojeny. Tvoříme tak jeden celek. Budeme-li pečovat o své tělo, posílíme také své duševní zdraví a zvýšíme si sebedůvěru.

„Kolikrát jsem viděl prohrát lepší hráče jen díky tomu, že byli unavení a už se nedokázali koncentrovat,“ říká předseda spolku Inaequalis Jan „Eldesan“ Pašek, který má pod sebou aktuálně přes 850 aktivních hráčů. „Dnes je běžné u hráčů sledovat i jejich fyzickou aktivitu a snažit se pro ně vymýšlet zajímavé a atraktivní způsoby, tak aby sportovali a hýbali se,“ dodává Pašek.
 

Jak trénují e-sportovci

Aktuální doba sportování moc nepřeje – fitness i jiná sportovní centra jsou zavřená a scházení ve více lidech není vzhledem k aktuálním epidemiologickým opatřením také možné. Jedinou alternativou je cvičení doma nebo sólo v přírodě. Proto členové neziskového občanského sdružení působícího v oblasti e-sportu Inaequalis zorganizovali pro své členy virtuální běh nazvaný „INAE Desítka #01“. Hráči měli běžet 10 km v okolí domova a své výsledky poslat pomocí telefonu, nebo chytrých hodinek.

Profesionální e-sportová organizace BRUTE zase pro své členy připravila pravidelné workouty s hráči na dálku, aby pak lehce zvládali hraní. A nenechte se zmást, nejde o jen tak ledajaké protažení, ale o pořádný záhul pro tělo, který začíná už v sedm ráno.

Nejen při e-sportu, ale i při sázení byste měli být soustředěni a koncentrováni. Jak udržujete své tělo a mysl v kondici? Vyhrát můžete, když si vsadíte. A pokud si vyberete zítřejší Eurojackpot a vsadíte plný tiket, kromě stovek milionů budete ve hře i o luxusní obytňák za 2,5 milionu korun, který je určen pouze pro české hráče.

Vstupenku do slosování získáte na tomto odkazu.

Autor fotografie: Inaequalis.

Přečtěte si také