Štěstí a bohatství mohou přihrát i pokojovky. Jaké druhy vybrat, když chcete vyhrát v loterii?

Pokojovky jsou krásnou i užitečnou ozdobou domácnosti. Nádherně vypadají, interiér zútulní, pročistí v něm vzduch, dokážou ho zbavit škodlivin a některým se připisují i léčitelské a další pozitivní vlastnosti.

Přečtěte si také: Frisbee, náplast i suchý zip. Miliardové nápady


Pokojové rostliny ale mají také schopnost, kterou ocení všichni s hráčskou duší. Do vašeho života mohou přivolat štěstí a dokonce i bohatství.
 

Tlustice jako jasná volba

Snad nejznámějším magnetem na materiální bohatství je tlustice vejčitá. Díky zeleným listům připomínajícím mince se jí přezdívá rostlina peněz, rostlina štěstí nebo třeba dolarový strom.

Jak její přízviska napovídají, mohla by vám kromě peněz a blahobytu pomoct najít štěstí a pevná přátelství. Pro její vlastnosti se považuje za skvělý dárek ke kolaudaci či do začátku podnikání a v Asii je oblíbená jako svatební dar novomanželům.
 

Kde se jí bude líbit?

Říká se, že čím větší a tlustší jsou její listy, tím více peněz do domácnosti přitáhne. Aby se jí u vás opravdu dařilo, postavte ji na parapet okna směřujícího na jihovýchod, v létě jí pokud možno dopřejte pobyt venku a v zimě ji přesuňte na chladnější místo s teplotami mezi 10 a 15 °C.

Na zálivku si příliš nepotrpí, vodu totiž umí dobře zadržovat ve svých dužnatých listech. Novou dávku tekutin jí tak dopřejte až poté, co její substrát vyschne.
 

Bambus, kapradiny a kaktus

Tlustice samozřejmě není jediná pokojovka, která vám může po peněžní stránce pomoci. Symbolem štěstí a peněz je také rychle rostoucí pokojový bambus nebo japonská akuba, odolná rostlina se žlutě tečkovanými listy.

Podobně poslouží i spolehlivé čističky vzduchu, kapradiny. Říká se o nich, že majitelům, co se o ně dobře starají, přinesou harmonii a otevřou jim světové poklady a tajemství.

Patříte mezi milovníky kaktusů? Máme pro vás skvělou zprávu! Pokud vám vykvetou, můžete očekávat, že se bude dařit i vašemu bohatství.
 

Nechte si nadělit pořádný balík peněz

Kytky byste měli? Tak šup pro novou sázenku či los! Na pěkný peníz si můžete přijít už zítra ve Sportce, kde se Superjackpot vyšplhal na hodnotu 234,9 milionu korun.

Zajistěte si tiket na tomto odkazu.

Přečtěte si také