Šok, slzy štěstí i pořádný panák. 5 nejčastějších reakcí našich výherců

Jak si myslíte, že byste reagovali, kdybyste dneska ve Sportce vyhráli 106,8 milionu korun, které ukrývá Superjackpot? Cítili byste úlevu, radost nebo šok? Protože je každý z nás jiný, liší se i způsoby, jimiž se vypořádáváme se změnami ve svém životě. A výhra v loterii může být změnou opravdu zásadní.
 

Přečtěte si také: Náhodný tip ve Sportce přinesl třicátníkovi přes 20 milionů. „Ještě pořád jsem v šok!“


S novými loterními milionáři se v Sazce potkáváme poměrně často - jen za letošní rok jsme jich vytvořili už 125. Při návštěvě milionářské místnosti, kde nám mimo jiné sdělují, jak si přejí peníze vyplatit, se jich nikdy nezapomeneme zeptat, jaké byly jejich prvotní reakce. A pro vás teď máme přehled těch nejběžnějších.
 

1. Popírání a pochybnosti

Snad nejčastěji se výherci musí poprat s nedůvěrou. Drtivá většina z nich si totiž své štěstí v prvních momentech nezvládá připustit a zkrátka mu nevěří. Nezřídka se tak stává, že si tiket neustále kontrolují a někteří si k tomu pro jistotu přizvou i jiného člena rodiny.
 

2. Šok a rozrušení

Neméně běžný je šok spojený s hrobovým tichem. Někdy je prostě třeba si chvíli posedět a překvapivou novinku pořádně vstřebat. Mnohdy proto šťastlivci bez pohnutí sledují obrazovku monitoru či kontrolovaný tiket, a jistou dobu jim trvá, než jsou schopni projevit další emoce.
 

3. Úleva

Ať už za ní stojí zbavení se obav ze zvládání finanční situace, možnost splatit dluhy nebo si koupit všechno potřebné, úlevu cítí velké procento loterních výherců. Je to pochopitelné - finanční injekce se hodí každému z nás a myšlenka na finanční zálohu dokáže příjemně uklidnit.
 

4. Nekontrolovatelný příval emocí

Občas nezbývá nic jiného než popustit uzdu svým emocím, ať už se projeví jakkoliv. Zatímco muži se prý uchylují spíš k nejrůznějším nadávkám, ženy mají tendenci propadnout pronikavému křiku a slzám štěstí. Chybět samozřejmě nesmí ani hysterický výbuch smíchu způsobený kombinací šoku, nevěřícnosti a úlevy.
 

5. Pořádný panák

Se všemi těmi emocemi není vůbec výjimečné, že si šťastlivec otevře láhev a nalije si panáka či skleničku vína. Ať už je to na uklidnění nebo započetí oslav, je trocha toho alkoholu poměrně běžnou reakcí.

Jak byste reagovali vy, kdybyste vyhráli pořádný balík? Přesvědčit se o tom můžete už dneska večer díky Sportce. V Superjackpotu je právě 106,8 milionu korun, od nichž jste pouhých šest čísel daleko. Klikněte si pro svůj tiket na tento odkaz.

Přečtěte si také