obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sledujte své úspěchy a nepřetěžujte se. 5 tipů, jak být v práci spokojenější

V zaměstnání trávíme zhruba třetinu života. Proto je důležité být v práci spokojený. Pokud ovšem denně koukáte na hodinky a tlačíte očima čas směrem dopředu, jen aby už jste mohli vypadnout pryč, měli byste s tím začít něco dělat. Přinášíme 5 tipů, které vám s harmonií osobního a pracovního života pomohou.

1. Kontrolujte své úspěchy

Na konci každého pracovního dne si udělejte čas, i když to bude třeba jen pět minut, abyste si zapsali vše, čeho jste dosáhli za posledních osm hodin. „Vaši kolegové a nadřízení jsou příliš zaneprázdněni, aby si všimli vašich malých každodenních úspěchů, a tak se nebojte udělat to sami a užijte si na krátký okamžik ten pocit vítězství,“ říká William Arruda, motivační řečník a autor knihy Ditch, Dare, Do: 3 D Personal Branding for Executives.
 

Přečtěte si také: Za tiket Extra Renty dal jen 50 Kč, i tak si bude 20 let užívat rentu 100 000 Kč měsíčně!


Tato krátká aktivita vám dodá impulz a dobrý pocit a posílí myšlenku, že jste byli produktivní. A nebojte se, pokud se jedná jen o drobné položky na vašem seznamu. Větší výhry se nedějí bez malých vítězství.
 

2. Připravte se na zítra

Trávíte volný čas přemýšlením nad obřím seznamem úkolů, které vám zbývají splnit? Nosíte si práci domů a věčně ji řešíte ve svých myšlenkách? Nedělejte to! Než půjdete z práce domů, připravte se na zítřek. Nastiňte si hlavní pracovní cíl a jednotlivé úkoly, které potřebujete dokončit.

Dávejte si však reálné cíle! Potřebujete se před schůzku připravit? Vymezte si na to čas. Nejste schopni splnit všechny úkoly? Přesuňte některé na jiný den. Každý večer se budete cítit mnohem méně zatíženi a uvidíte, že i mnohem šťastnější.
 

3. Ukliďte ten binec

Nemusíme vám už snad připomínat, kolik času v práci trávíte. Prohlédněte si dobře své pracovní místo. Měli byste si vytvořit prostředí, které uklidňuje a povznáší. Zbavte se krámů a haraburdí, které vás rozptylují a zútulněte si kancelář. Ať se rozhodnete pro rodinnou fotografii, květinu, či ocenění, na které jste hrdí, obklopujte se zkrátka věcmi, které váš těší.
 

4. Věřte, že to nejlepší vás teprve čeká

Naše mysl má tendenci násobit radost ze starých dobrých časů natolik, že přítomnost pak vypadá dosti bledě. To může bránit vaší víře, že to nejlepší je teprve před vámi. Nenechte se zmýlit a věřte tomu, že budoucnost si pro vás ještě několik skvělých zážitků přichystala.
 

5. Vlastnímu štěstí šéfujete jenom vy

Máte mnohem větší odpovědnost za to, jaký budete mít den, než si myslíte. Jistě, bude jich i pár takových, které budou stát za nic. Ale pokud jde o štěstí, musíte sami zjistit, co funguje právě na vás. Jakmile to zjistíte, všechno ostatní už většinou přijde samo.
 

Anebo vyhrajte v loterii a na práci se vykašlete!

Dělat drobné krůčky, které vás dovedou ke spokojenosti v práci, je cesta, která určitě nějaký čas potrvá. A co kdybychom vám řekli, že můžete práci už za pár dní úplně hodit za hlavu?

Přesně to slibuje loterie Extra Renta, kde každé pondělí můžete trefit hlavní výhru v podobě měsíční renty 100 000 Kč na rovných 20 let. Plný tiket vás navíc bude stát jen stokorunu.

Klikněte si pro vstupenku do dnešního slosování na tento odkaz.

Přečtěte si také