Skvělý výkon, lepší foťák, ale i ošklivý notch. Co všechno se ví o nových iPhonech?

Podpora 5G sítí, vylepšený fotoaparát, výdrž baterky i displeje, menší notch, supervýkonný čip A15 a celkem čtyři modely stejného vzhledu jako loni. To jsou hlavní novinky, které by společnost Apple ohledně nové generace iPhonů měla v průběhu měsíce září oznámit.

Přečtěte si také: Největší překvapení velkého srovnání mobilních navigací? Aplikace Waze!


Už patnáctá generace jablečných smartphonů bude podle všeho oznámena za pár dní. Loni se sice key note kvůli koronaviru o zhruba měsíc opozdila, letos pro to ale zatím technologičtí věštci z křišťálové koule nevidí žádný důvod.
 

14. září se představí 4 nové modely

Klíčová událost by se tedy měla podle všeho odehrát 14. září. Hned v ten den začnou předobjednávky a první zákaznici se k novým iPhonům dostanou o zhruba čtrnáct dní později. Do Evropy by mohly smartphony dorazit v průběhu října.

Stejně jako loni, i letos odborníci předpovídají celkem čtyři modely. Vlajkovou lodí bude model iPhone 13 Pro Max s úhlopříčkou 6,7 palce. Druhým pro modelem bude iPhone 13 Pro s velikostí displeje 6,1 palce a stejnou úhlopříčku dostane i cenově dostupnější iPhone 13. Kvůli prodejům, které tak úplně nesplňují očekávání Applu, se nejvíc diskutovalo o nejmenším modelu iPhone 13 Mini s úhlopříčkou 5,4 palce. Nakonec to ale vypadá, že ho Tim Cook v polovině září představí.
 

Skvělý výkon, ošklivý notch i fotoaparát

Čím by nové iPhony měly opět ohromit, je jejich výkon. Podle článku z webu Apple Insider překonal nejnovější A14 v testu GPU svého předchůdce o 13,7 % a jak zmínil autor Wesley Hilliard, Apple tak znovu potvrdil svoji výraznou převahu nad konkurenty s Androidem.

Kde se naopak Apple nedokáže zařízením s operačním systémem od Googlu ani přiblížit, je vzhled notche na horní straně displeje. A i když se letos očekává jeho zmenšení, v porovnání s minimalistickou elegancí smartphonů třeba od Samsungu nebo LG budí i notch roku 2021 dost škodolibý úšklebek.

A škodolibé pochechtávání neskončí ani ve chvíli, kdy nové iPhony otočíte. Ano, tušíte správně, i další hojně vysmívaný nešvar v podobě nehezky vystouplých čoček na zadní straně šasi novým iPhonům zůstane. Jejich budoucí majitelé se ale aspoň mohou těšit na vylepšené funkcionality fotoaparátu.
 

Lepší ostření a noční záběry

Jednotlivé senzory pro focení a natáčení by se měly zvětšit stejně jako vývojáři zapracovali na stabilizaci pro přesnější ostření. Lepších výsledků by měla dosahovat také čočka pro ultra široké záběry, což bude mít vliv na kvalitu fotek i videí, pořízených při horších světelných podmínkách.

Mezi dalšími očekávanými novinkami je podpora 5G sítí, kterou by vedle vlajkové lodi v podobě iPhonu 13 Pro Max snad mohly letos získat i další modely. Stejně se spekuluje o rozšíření lidar senzoru pro vylepšení fotografií. A nový iPhone si na závěr budou pochvalovat i herní a seriáloví nadšenci - výdrž baterie by se měla zase o něco prodloužit.

Jak moc přesné předpovědi odborníků z oblasti mobilních technologií budou, se dozvíme už za pár dní. Ať už ale toužíte po novém iPhonu, nebo nedáte dopustit na stáj se zeleným robůtkem, zcela jistě oceníte mobilní data za skvělé ceny.
 

Se SAZKAmobilem datujete ještě výhodněji

Přesně ty nabízí svým zákazníkům dlouhodobě SAZKAmobil a mobilní data jsou díky speciální akci, která trvá až do konce října, ještě výhodnější. Jak majitelé předplacenek, tak i tarifní zákazníci si mohou pořídit datové balíčky přes mobilní aplikaci SAZKAmobil nebo zákaznickou linku se slevou až 30 %. Například 1 GB jen za 70 Kč místo 100 Kč, oblíbený dokupový balík s 5 GB mobilního internetu pořídíte jen za 270 Kč (zlevněno z 350 Kč).

Více informací nejen o výhodných datech, ale i o celé řadě dalších odměn, které si zákazníci SAZKAmobilu užívají, najdete na tomto odkazu.

Zdroje: MacRumors, Apple Insider.

Přečtěte si také