Skrytá stránka života po výhře: O jakých pěti věcech se příliš nemluví?

Jak říká jedno dobře známé přísloví, není všechno zlato, co se třpytí. A výhra v loterii není výjimkou. Přestože se život s nově získanými penězi může zdát jako začátek bezstarostného období plného nákupů, cestování a užívání si, výsledek občas bývá trošku jiný.

Přečtěte si také: Díky 6 milionům ze Sportky si splní sen. „Začnu podnikat a postavím se na vlastní nohy.”


Nechceme vás strašit děsivými příběhy, kdy to s výherci špatně dopadlo. Nikdy ale není od věci si připomenout, že kromě sladkých chvilek se s výhrou mohou pojit i ty méně šťastné. Jaké to jsou?
 

1. Vkrádající se paranoia

Jisté obavy jsou přirozené a nevyhnutelné. Po výhře v loterii se ovšem stává, že na vás může dopadnout nepříjemná paranoia. Děsit vás nejspíš bude náhlá ztráta peněz a pocit, že každý, včetně vašich blízkých, jde jen po vašich penězích. Tomu zabráníte jednoduše - o své výhře řekněte jen těm nejbližším, kterým opravdu věříte.
 

2. Zkreslené představy

To, že my lidé nevnímáme věci objektivně takové, jaké jsou, není žádné tajemství. Mnohdy se tedy stává, že jeden výherce s několika miliony si oproti ostatním připadá jako chuďas, zatímco druhý si myslí, že mu vyhraná částka vystačí na celoživotní utrácení, a brzy se diví, že znovu skončil na mizině. Proto s penězi opatrně a ideálně s pomocí nějakého finančního poradce.
 

3. Nepříjemné otázky

Vaše okolí se dříve nebo později pravděpodobně dozví, že jste nějaký ten finanční obnos vyhráli. A pak už je jen otázkou času, než vás zaplaví lavina více či méně nepříjemných otázek. Kolik peněz ti zbývá? Máš nějaké zaručené tipy jak vyhrát? Co všechno už sis koupil? Příjemné to rozhodně nebude, opět vám ale pomůže zlaté pravidlo z prvního bodu - prostě se s výhrou nesvěřujte.
 

4. Rychle mizící peníze

Věděli jste, že 70 % výherců přijde do pěti let o všechny peníze, co trefili? Může za to hlavně fakt, že na utrácení a vysoké životní standardy se dá zvyknout poměrně rychle a jen málokdo si hlídá, kam a jak rychle jeho peníze odcházejí. Než si proto cokoliv pořídíte, pořádně si to rozmyslete, a vsaďte také na investice.
 

5. Přetrvávající nespokojenost

Ani sebevětší částka vám nezajistí, že budete se svým životem spokojeni. Výhra v loterii vám samozřejmě může zlepšit nepříjemnou finanční situaci, dát vám šanci udělat dlouho potřebné změny a přinést vám radost, nespoléhejte však na to, že po ní budete rázem šťastní. A když si nebudete vědět rady, klidně se obraťte i na psychologickou podporu, přesně to ostatně doporučujeme i našim výhercům.
 

Pozitiva převažují

Nějaká negativa tu jsou vždycky, pozitivní faktory výhry v loterii nicméně převládají. Chcete si i vy splnit všechna svá přání? Pomoct vám s tím může třeba Sportka. Plný tiket na dnešní losování vám navíc může přinést jednu z pěti garantovaných výher v podobě 1 000 000 Kč, které ještě dneska a v pátek rozdává Milionová vánice. 

Klikněte si pro vstupenku do losování na naše stránky.

Přečtěte si také