Sazkabet analýza 20. ligového kola
Příbram vs. Slovácko
V sobotu nás čeká 20. kolo 1. české fotbalové ligy a v něm se o body utkají Příbram a Slovácko. Svěřenci domácího trenéra Romana Nádvorníka jsou aktuálně na šestnáctém místě ligové tabulky, hosté okupují osmou pozici. Příbrami se v posledním ligovém kole proti Českým Budějovicím nedařilo, když ztratila tři body, domácí prožívají těžkou sérii, je to v pořadí už třetí prohra za sebou. Hostující Slovácko naopak získalo maximum bodů s Plzní. Nejlepšími zakončovateli jsou za Příbram Michal Škoda se šesti góly a za Slovácko Tomáš Zajíc, který se trefil pětkrát. Hráči Příbrami v této sezóně vyhráli tři z deseti domácích zápasů. Hostující hráči Slovácka na venkovních hřištích vyhráli tři z deseti zápasů. Slovácko není příliš obávaným soupeřem na venkovních hřištích, když průměrně vstřelilo hostitelům 0,9 branek na venkovní zápas, Příbram má na domácím hřišti vyšší brankový průměr 1,1 branky na zápas. Domácí Příbram v tomto ročníku odehrála ovšem dvanáct zápasů, ve kterých nevstřelila žádnou branku, hostující tým Slovácka odehrál šest zápasů, ve kterých neskóroval. Domácí obrana nepatří k nejpevnějším v lize, průměrně obdržela 1,7 branky na utkání, hosté jsou na tom lépe, jejich obrana připustila průměrně 1,3 branky na zápas. Domácím se aktuálně nedaří, nashromáždili už tři prohry v řadě. Mírným favoritem jsou v tomto zápase hostující hráči Slovácka, kteří mají v tabulce náskok 16 bodů, hosté v tomto utkání získají alespoň bod. 

Boleslav vs. Jablonec
Další, v pořadí již 20. kolo 1. české fotbalové ligy nabídne střetnutí mezi Boleslaví a Jabloncem, které se odehraje v pátek od 18:00 v Adidas aréně. Oba týmy dělí v tabulce pouze jedna příčka, domácí jsou aktuálně na čtvrtém místě ligové tabulky, hosté drží pátou příčku. V posledním ligovém kole boleslavští hráči prohráli se Spartou, naopak hosté z Jablonce vyhráli s Opavou. Nejvíc branek v dresu Boleslavi vsítil Nikolai Komlichenko, v barvách Jablonce dal nejvíc branek Martin Doležal. Hráči Boleslavi v této sezóně vyhráli devět z deseti domácích zápasů. Hostující hráči Jablonce na venkovních hřištích vyhráli tři z devíti zápasů. Jablonec není příliš obávaným soupeřem na venkovních hřištích, když průměrně vstřelil hostitelům 1,1 branek na venkovní zápas, Boleslav ovšem má na domácím hřišti vyšší brankový průměr 2,9 branky na zápas. Domácí Boleslav v tomto ročníku odehrála čtyři zápasy, ve kterých nevstřelila žádnou branku, hostující tým Jablonce také odehrál čtyři zápasy, ve kterých neskóroval. Defenziva hostujícího Jablonce není příliš pevná, průměrně obdržela 1,3 branky na utkání, výkony domácí obrany jsou obdobné, když inkasovala průměrně 1,5 gólu na zápas. Domácí na svém stadiónu v této sezóně průměrně vstřelili 2,9 branky, i v tomto utkání vstřelí alespoň jeden gól. 

Ostrava vs. Sparta Praha
Ve dvacátém kole 1. české fotbalové ligy se spolu v sobotu ve Vítkovicích od 17:00 utkají Ostrava a Sparta. V tomto utkání se střetne šestý s třetím týmem aktuální ligové tabulky, hosté mají náskok pouhé dva body. Ostravě se v posledním ligovém kole proti Bohemians dařilo a brala plný počet bodů. Hostující Sparta také získala maximum bodů s Boleslaví, v posledních dvou zápasech za sebou hosté brali plný počet bodů. Nejvíc branek v dresu Ostravy vsítil Dame Diop, v barvách Sparty dal nejvíc branek Kaku Kanga. Hráči Ostravy v této sezóně vyhráli šest z deseti domácích zápasů. Hosté ze Sparty venku uhráli tři výhry z devíti zápasů. Sparta není příliš obávaným soupeřem na venkovních hřištích, když průměrně vstřelila hostitelům 1,4 branek na venkovní zápas, Ostrava ovšem má na domácím hřišti vyšší brankový průměr 2,2 branky na zápas. Ostrava z devatenácti zápasů v této sezóně v šesti nevstřelila žádný gól, Sparta neskórovala ve třech zápasech. Defenziva hostující Sparty není příliš pevná, průměrně obdržela 1,4 branky na utkání, výkony domácí obrany jsou obdobné, když inkasovala průměrně 1,2 gólu na zápas. Hosté mají vítěznou sérii v posledních dvou zápasech. Domácí ve Vítkovicích v této sezóně průměrně vstřelili 2,2 branky, i v tomto utkání vstřelí alespoň jeden gól. 

Plzeň vs. Teplice
Další, v pořadí již 20. kolo 1. české fotbalové ligy nabídne střetnutí mezi Plzní a Teplicemi, které se odehraje v neděli od 14:30 v Doosan Aréně. Oba týmy dělí v tabulce devět příček, domácí jsou aktuálně na druhém místě ligové tabulky, hosté drží jedenáctou příčku. Plzeň v minulém ligovém kole hrála proti Slovácku a ztratila všechny body. Oproti tomu klub z Teplic získal se Zlínem tři body. Nejvíc branek v dresu Plzně vsítil Michal Krmenčík, v barvách Teplic dal nejvíc branek Jakub Mareš. Hostující Teplice na hřištích soupeřů v aktuální ligové sezóně vyhrály jen dva zápasy, domácí Viktoriáni na svém stadionu v této sezóně vyhráli osm zápasů. Plzeň v této sezóně vstřelila na domácím hřišti průměrně 2,2 branky na zápas, Teplice zaznamenaly na venkovních hřištích průměrně pouze 0,7 zásahu. Plzeň z devatenácti zápasů v této sezóně ve třech nevstřelila žádný gól, Teplice neskórovaly ve čtyřech zápasech. Domácí obrana patří k nejpevnějším v lize, průměrně obdržela 0,9 branky na utkání, hosté jsou na tom hůř, jejich obrana připustila průměrně 1,5 branky na zápas. Domácí Plzeň má na svém stadionu průměr 2,2 vstřelené branky na utkání, hosté mají nižší průměr 0,7 branky na venkovní zápas, domácí v tomto zápase neprohrají. 

Zlín vs. Opava
Ve dvacátém kole 1. české fotbalové ligy se spolu v sobotu na Letné od 14:30 utkají Zlín a Opava. Oba týmy dělí v tabulce pouze jedna příčka, domácí jsou aktuálně na třináctém místě ligové tabulky, hosté drží čtrnáctou příčku. V minulém kole hostující opavští hráči ztratili všechny body s Jabloncem. Stejně tak domácí Zlín prohrál s Teplicemi. Nejlepšími zakončovateli jsou za Zlín Tomáš Poznar se čtyřmi góly a za Opavu Rene Dedic, který se trefil třikrát. Ševci v této sezóně vyhráli čtyři z deseti domácích zápasů. Hosté z Opavy venku uhráli jednu výhru z deseti zápasů. Opava není příliš obávaným soupeřem na venkovních hřištích, když průměrně vstřelila hostitelům 0,4 branek na venkovní zápas, Zlín ovšem má na domácím hřišti vyšší brankový průměr 0,8 branky na zápas. Domácí Zlín v tomto ročníku odehrál ovšem deset zápasů, ve kterých nevstřelil žádnou branku, hostující tým Opavy také odehrál deset zápasů, ve kterých neskóroval. Domácí obrana nepatří k nejpevnějším v lize, průměrně obdržela 1,6 branky na utkání, hosté jsou na tom podobně, jejich obrana připustila průměrně 1,5 branky na zápas. Domácí i hosté nejsou v koncovce nijak produktivní, zřejmě nepadnou víc než 3 branky.

Slavia Praha vs. České Budějovice
V neděli nás čeká 20. kolo 1. české fotbalové ligy a v něm se o body utkají Slavia a České Budějovice. Oba týmy dělí v tabulce šest příček, domácí vévodí ligové tabulce, hosté drží sedmou příčku. V minulém kole hostující budějovičtí hráči získali maximum bodů s Příbramí, v posledních dvou zápasech za sebou hosté brali plný počet bodů. Stejně tak domácí Slavia vyhrála s Libercem, poslední týdny jsou domácí ve formě, jde už o druhou výhru v řadě. Nejlepším střelcem Slavie je Tomáš Souček s osmi brankami. V týmu hostů z Českých Budějovic je nejlepším zakončovatelem Ivan Schranz se šesti góly. Sešívaní v této sezóně vyhráli devět z devíti domácích zápasů. Hostující hráči Českých Budějovic na venkovních hřištích vyhráli čtyři z devíti zápasů. Slavia v této sezóně vstřelila na domácím hřišti průměrně 2,4 branky na zápas, České Budějovice zaznamenaly na venkovních hřištích průměrně 1,9 zásahu. Slavia z devatenácti zápasů v této sezóně ve dvou nevstřelila žádný gól, České Budějovice neskórovaly ve čtyřech zápasech. Defenziva hostujících Českých Budějovic není příliš pevná, průměrně obdržela 1,5 branky na utkání, výkony domácí obrany jsou lepší, když inkasovala průměrně 0,2 gólu na zápas. Hosté aktuálně mají formu, když vyhráli poslední dva zápasy v řadě. Domácím se v posledních zápasech dařilo a brali plný počet bodů ve dvou po sobě jdoucích utkáních. Domácí na svém stadiónu v této sezóně průměrně vstřelili 2,4 branky, i v tomto utkání vstřelí alespoň jeden gól. 

Olomouc vs. Bohemians
Olomouc přivítá v sobotu ve 14:30 v rámci 20. kola 1. české fotbalové ligy na Andrově stadionu Bohemians. Oba týmy dělí v tabulce pouze dvě příčky, domácí jsou aktuálně na desátém místě ligové tabulky, hosté drží dvanáctou příčku. V posledním ligovém kole olomoučtí hráči remizovali s Karvinou, naopak hosté z Bohemians prohráli s Ostravou, což byla druhá prohra v řadě za sebou. Nejvíc branek v dresu Olomouce vsítil Jakub Plšek, v barvách Bohemians dal nejvíc branek David Bartek. Hráči Olomouce v této sezóně vyhráli čtyři z devíti domácích zápasů. Hostující hráči Bohemians na venkovních hřištích ještě nevyhráli, i když na to měli už deset pokusů. Olomouc není na domácím hřišti příliš produktivní, když v průměru vstřelila 1,3 góly na zápas. Také Bohemians na venkovních hřištích nejsou obávaným týmem, jejich brankový průměr je 0,7 branky na utkání. Domácí Olomouc v tomto ročníku odehrála čtyři zápasy, ve kterých nevstřelila žádnou branku, hostující tým Bohemians odehrál devět zápasů, ve kterých neskóroval. Defenziva hostujících Bohemians není příliš pevná, průměrně obdržela 1,6 branky na utkání, výkony domácí obrany jsou obdobné, když inkasovala průměrně 1,3 gólu na zápas. Hosté mají v posledních utkáních sérii stejných výsledků, konkrétně dvou proher. Mírným favoritem jsou v tomto zápase domácí hráči Olomouce, kteří mají v tabulce náskok 5 bodů, domácí v tomto utkání neprohrají. 

Liberec vs. Karviná
Liberec přivítá v sobotu ve 14:30 v rámci 20. kola 1. české fotbalové ligy na Stadionu U Nisy Karvinou. V tomto utkání se střetne devátý s patnáctým týmem aktuální ligové tabulky, domácí mají v tabulce náskok jedenáct bodů. V minulém kole hostující karvinští hráči ztratili remízou dva body s Olomoucí. Naopak domácí Liberec prohrál se Slavií, což bylo již druhé zaváhání v řadě. Nejlepšími zakončovateli jsou za Liberec Roman Potočný s osmi góly a za Karvinou Michal Petráň, který se trefil třikrát. Hráči Liberce v této sezóně vyhráli čtyři z devíti domácích zápasů. Hosté z Karviné venku uhráli dvě výhry z deseti zápasů. Liberec v této sezóně vstřelil na domácím hřišti průměrně 2,1 branky na zápas, Karviná zaznamenala na venkovních hřištích průměrně pouze 0,9 zásahu. Liberec z devatenácti zápasů v této sezóně ve čtyřech nevstřelil žádný gól, Karviná dokonce neskórovala v jedenácti zápasech. Defenziva hostující Karviné není příliš pevná, průměrně obdržela 1,4 branky na utkání, výkony domácí obrany jsou obdobné, když inkasovala průměrně 1,6 gólu na zápas. Domácím se nedaří a v posledních dvou zápasech padli. Domácí Liberec má na svém stadionu průměr 2,1 vstřelené branky na utkání, hosté mají nižší průměr 0,9 branky na venkovní zápas, domácí v tomto zápase neprohrají.
 

Přečtěte si také